Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.24

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
EKkn1084
kn10
107
kn97
#
2
8742
542
K8642
#
D9763
E63
E83
E3
#
5
KD95
KDkn96
D105

Optimalt kontrakt: 3NT N= 400
 NT
N78779
S78779
Ö65664
V65664
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Greger Jonsson - Marianne Falck Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NTD N= 3 550 32.0/0.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Helena Cewers - Gunnel Gille 3NT S+1 3 430 30.0/2.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bodil Wikström - Ulla Lundström 3NT N= 8 400 28.0/4.0
Berit Linse - Irene Nilsén Grete Derand - Susanne Ramel 2 N= 5 110 26.0/6.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen 2 Ö-2 K 100 22.0/10.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Terezia Lagerman - Stig Unoson 3 V-2 E 100 22.0/10.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 V-2 E 100 22.0/10.0
Elsa Andersson - Anita Persson Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 3 N-1 E -50 14.0/18.0
Hanna Lewandowski - Christina Leander Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 N-1 E -50 14.0/18.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Mats Holm - Svante Berglund 2 N-1 E -50 14.0/18.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT S-1 4 -50 14.0/18.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N-1 E -50 14.0/18.0
Britta-Lena Rundcrantz - Birgit Hartman Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 S-2 3 -100 6.0/26.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3 S-2 2 -100 6.0/26.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 N-2 E -100 6.0/26.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Agneta Johansson - Bengt Rylander 2 S-3 2 -150 2.0/30.0
Lars Persson - Olov Hägerfors Gunlis Åberg - Jane Girdo 4D N-3 E -500 0.0/32.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg     - 14.7/-