Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.24

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
10976
D82
KD72
kn5
#
E84
kn10653
kn3
E102
#
K5
9
E109865
D976
#
Dkn32
EK74
4
K843

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N43685
S43585
Ö89758
V89758
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Terezia Lagerman - Stig Unoson Gunnar Olsson - Jan Öhman 2 N+1 9 140 31.0/1.0
Mats Holm - Svante Berglund Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 N= E 140 31.0/1.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 1NT N+1 5 120 28.0/4.0
Agneta Johansson - Bengt Rylander Helena Cewers - Gunnel Gille 2 N= 5 110 21.0/11.0
Grete Derand - Susanne Ramel Lars Persson - Olov Hägerfors 2 N= 6 110 21.0/11.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen 2 N= 9 110 21.0/11.0
Britta-Lena Rundcrantz - Birgit Hartman Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 N= 9 110 21.0/11.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S= Kn 110 21.0/11.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2 N= 9 110 21.0/11.0
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Kent Hermansson - Lars Becklén 3 Ö-1 E 100 14.0/18.0
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT N= 5 90 12.0/20.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 N-1 9 -50 10.0/22.0
Berit Linse - Irene Nilsén Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2 Ö= E -90 8.0/24.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Elsa Andersson - Anita Persson 2 S-2 Kn -100 5.0/27.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Hanna Lewandowski - Christina Leander 4 N-2 9 -100 5.0/27.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Gunlis Åberg - Jane Girdo 4 S-3 Kn -150 2.0/30.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 S-4 Kn -200 0.0/32.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson     - 14.1/-