Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.19

Väst giv
ingen i zon
D83
D106
ED74
1042
kn2
984
kn863
Kkn65
1097
Ekn753
109
ED7
EK654
K2
K52
983

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N68598
S68598
Ö75845
V75845
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sven Persson - Stig Unoson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 S+2 9 200 46/0
Britt Lindberg - Åke Lindström Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 S+1 4 170 39/7
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 S+2 9 170 39/7
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Karin Sjögren - Helen Roos 2 S+2 9 170 39/7
Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 S+1 9 170 39/7
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 S+2 9 170 39/7
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Agneta Johansson - Lars Svensson 2 S+2 9 170 39/7
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2NT S+1 4 150 32/14
Nils Lindblad - Johan Dieden Bo Hedberg - Anita Pering 3 S= 5 140 19/27
Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg Bo Månsson - Sonja Christensson 3 S= 6 140 19/27
Rutger Persson - Claes Nilsson Sonja Lindblom - Alf Pihl 3 S= 6 140 19/27
Bodil Mörnstad - Carin Millar Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 S+1 4 140 19/27
Zalman Puterman - Maria Tendler Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 S= 4 140 19/27
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Louise Grandinsson - Christina Leander 2 S+1 4 140 19/27
Willy Landgren - Gert-Ingmar Nilsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 S= 5 140 19/27
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Håkan Linse - Arne Bojesson 3 S= 5 140 19/27
Hans Antolin - Jan-Erik Olsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 S+1 5 140 19/27
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Annette Wald Gärdenfors - Bonnie Clementsson 3 S= 4 140 19/27
Anitha Lindgren - Marian Krook Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 S= Kn 140 19/27
Jan Öhman - Gunnar Olsson Bo Johansson - Elsa Johansson 2 S+1 9 140 19/27
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 Ö-1 E 50 5/41
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 2 Ö-1 E 50 5/41
Ulla Borgström - Monica Wester Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 4 S-1 5 -50 1/45
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Mona Andersson - Louise Nordlindh 4 S-1 9 -50 1/45