Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.19

Väst giv
alla i zon
Kkn982
kn107
6
ED93
76
D8642
EK5
1052
E104
K95
kn
Kkn8764
D53
E3
D10987432

Optimalt kontrakt: 3 N= 110
 NT
N49486
S49485
Ö94846
V94846
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Hedberg - Anita Pering Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 V-2 6 200 46/0
Nils Lindblad - Johan Dieden Willy Landgren - Gert-Ingmar Nilsson 3 N= 8 140 42/4
Bo Johansson - Elsa Johansson Annette Wald Gärdenfors - Bonnie Clementsson 3 N= Kn 140 42/4
Hans Antolin - Jan-Erik Olsson Sven Persson - Stig Unoson 3 N= 8 140 42/4
Bo Månsson - Sonja Christensson Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 S= 6 130 38/8
Göran Nyqvist - Peter Perulf Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 4 N-1 Kn -100 27/19
Björn Nilsén - Irene Nilsén Yvonne Tolf - Ulla Öberg 4 N-1 Kn -100 27/19
Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 4 N-1 K -100 27/19
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N-1 K -100 27/19
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT N-1 7 -100 27/19
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S-1 E -100 27/19
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Agneta Johansson - Lars Svensson 4 N-1 K -100 27/19
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N-1 Kn -100 27/19
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 N-1 K -100 27/19
Jan Öhman - Gunnar Olsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3 N-1 Kn -100 27/19
Ulla Borgström - Monica Wester Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 N-2 Kn -200 11/35
Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N-2 5 -200 11/35
Rutger Persson - Claes Nilsson Monica Lessing - Mary-Ann Persson 4 N-2 Kn -200 11/35
Louise Grandinsson - Christina Leander Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N-2 6 -200 11/35
Zalman Puterman - Maria Tendler Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N-2 Kn -200 11/35
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4D S-1 5 -200 11/35
Mona Andersson - Louise Nordlindh Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT N-5 7 -500 4/42
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 V= 6 -620 2/44
Sonja Lindblom - Alf Pihl Karin Sjögren - Helen Roos 5D S-3 E -800 0/46