Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » 14/9 scratch 2016-09-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/9 scratch 2016-09-14

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.09.14

Öst giv
Ö-V i zon
K3
D7
ED105
Dkn1097
8
EK10654
kn764
EK
Ekn1097654
kn9
K8
3
D2
832
932
86542

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N74122
S73122
Ö68111110
V68111110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Bellander - Hans Mattsson Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 3NT V-2 D 200 38.0/0.0
Mats Andersson - Lars Becklén Östen Svantesson - Mats Holm 3 Ö+2 2 -200 34.0/4.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö+2 8 -200 34.0/4.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 Ö+2 8 -200 34.0/4.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Marianne Servin - Ulla Öberg 3 Ö+3 8 -230 30.0/8.0
Agneta Johansson - Inga Derving Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V= D -620 27.0/11.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö= 8 -620 27.0/11.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Johan Erlandsson - Alf Roos 5 Ö= 4 -650 16.0/22.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson H.O. Thulin - Mats Mårtensson 4 Ö+1 2 -650 16.0/22.0
Sanna Clementsson - Simon Ekenberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö+1 2 -650 16.0/22.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Stig Unoson - Sven Persson 4 Ö+1 2 -650 16.0/22.0
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Louise Grandinsson - Nils Lindblad 4 Ö+1 2 -650 16.0/22.0
Junot Delcomyn - Mari Segerberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö+1 4 -650 16.0/22.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 Ö+1 2 -650 16.0/22.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Harry Cronqvist - Claes Nilsson 4 Ö+1 5 -650 16.0/22.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 Ö+1 8 -650 16.0/22.0
Milan Korac - Christina Leander Mikael Palade - Lennart Tenland 4 Ö+2 2 -680 3.0/35.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö+2 8 -680 3.0/35.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 5 Ö+1 2 -680 3.0/35.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Margaretha Olsson - Göran Ekelund 5 Ö+1 2 -680 3.0/35.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson     - 20.5/-