Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » 14/9 scratch 2016-09-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/9 scratch 2016-09-14

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.09.14

Väst giv
Ö-V i zon
E3
KDkn752
KD93
9
KD10
84
kn1082
E843
9742
E9
E65
D1076
kn865
1063
74
Kkn52

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N56967
S56967
Ö87475
V87475
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Magnus Friberg H.O. Thulin - Mats Mårtensson 4 N= 6 420 38.0/0.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Östen Svantesson - Mats Holm 2 V-2 K 200 36.0/2.0
Mats Andersson - Lars Becklén Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 N+2 9 170 33.0/5.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N+1 7 170 33.0/5.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars G Svensson - Ulla Wästberg 1 N+2 9 140 25.0/13.0
Milan Korac - Christina Leander Göran Nyqvist - Peter Perulf 1 N+2 4 140 25.0/13.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Sven Persson 1 N+2 4 140 25.0/13.0
Klas Bellander - Hans Mattsson Junot Delcomyn - Mari Segerberg 1 N+2 7 140 25.0/13.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 3 N= E 140 25.0/13.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N= E 140 25.0/13.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Gunnar Olsson - Jan Öhman 1 N+1 6 110 17.0/21.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 N= 7 110 17.0/21.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 N-1 7 -50 11.0/27.0
Sanna Clementsson - Simon Ekenberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N-1 7 -50 11.0/27.0
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Johan Erlandsson - Alf Roos 4 N-1 4 -50 11.0/27.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 N-1 7 -50 11.0/27.0
Agneta Johansson - Inga Derving Louise Grandinsson - Nils Lindblad 4 N-2 4 -100 5.0/33.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N-2 5 -100 5.0/33.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 Ö= 6 -110 1.0/37.0
Harry Cronqvist - Claes Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö= 3 -110 1.0/37.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist     - 12.0/-