Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » 14/9 scratch 2016-09-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/9 scratch 2016-09-14

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.09.14

Syd giv
ingen i zon
Kkn32
EDkn64
9
KDkn
E5
109
EK108
98754
D764
K875
765
E10
1098
32
Dkn432
632

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N45654
S45665
Ö98678
V98778
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 1 N= E 80 35.0/3.0
Klas Bellander - Hans Mattsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1 N= E 80 35.0/3.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 1 N= E 80 35.0/3.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 1 N= E 80 35.0/3.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Anitha Lindgren - Marian Krook 2 V-1 K 50 30.0/8.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Stig Unoson - Sven Persson 2 N-1 E -50 25.0/13.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Harry Cronqvist - Claes Nilsson 1 N-1 6 -50 25.0/13.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Birgitta Lindblad - Arne Månsson 1 N-1 E -50 25.0/13.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 1 N-1 5 -50 25.0/13.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Agneta Johansson - Inga Derving 3 N-2 7 -100 18.0/20.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Gunnar Olsson - Jan Öhman 3 N-2 7 -100 18.0/20.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 1 N-2 E -100 18.0/20.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 Ö= 10 -110 14.0/24.0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2NT N-3 10 -150 10.0/28.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N-3 E -150 10.0/28.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Junot Delcomyn - Mari Segerberg 2 N-3 E -150 10.0/28.0
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Östen Svantesson - Mats Holm 2D V= K -180 6.0/32.0
Milan Korac - Christina Leander Johan Erlandsson - Alf Roos 1D N-2 E -300 4.0/34.0
Mats Andersson - Lars Becklén Sanna Clementsson - Simon Ekenberg 2D S-3 9 -500 2.0/36.0
Louise Grandinsson - Nils Lindblad Mikael Palade - Lennart Tenland 3NTD N-4 5 -800 0.0/38.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - 15.5/-