Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » 14/9 scratch 2016-09-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/9 scratch 2016-09-14

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.09.14

Öst giv
alla i zon
853
K98752
652
5
E107
3
E10
EK109742
K9
Dkn64
D97
kn863
Dkn642
E10
Kkn843
D

Optimalt kontrakt: 5NT Ö= -660
 NT
N27672
S27672
Ö1167611
V1157610
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Lars Becklén Johan Erlandsson - Alf Roos 4 Ö-3 D 300 38.0/0.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V+2 8 -150 32.0/6.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Louise Grandinsson - Nils Lindblad 4 V+1 3 -150 32.0/6.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 V+1 8 -150 32.0/6.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V+1 8 -150 32.0/6.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Birgitta Lindblad - Arne Månsson 2 V+3 8 -150 32.0/6.0
Stig Unoson - Sven Persson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V+2 3 -170 23.0/15.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 V+2 5 -170 23.0/15.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 V+3 3 -170 23.0/15.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 V+2 8 -170 23.0/15.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 N-2 Kn -200 18.0/20.0
Östen Svantesson - Mats Holm Göran Nyqvist - Peter Perulf 5 V= 3 -600 12.0/26.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Terezia Lagerman - Bengt Rylander 5 V= 8 -600 12.0/26.0
Klas Bellander - Hans Mattsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 5 Ö= 2 -600 12.0/26.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Harry Cronqvist - Claes Nilsson 5 V= 3 -600 12.0/26.0
Junot Delcomyn - Mari Segerberg Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 5 V= 3 -600 12.0/26.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3NT V+1 2 -630 6.0/32.0
Sanna Clementsson - Simon Ekenberg H.O. Thulin - Mats Mårtensson 3NT V+2 3 -660 4.0/34.0
Milan Korac - Christina Leander Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT V+3 8 -690 2.0/36.0
Agneta Johansson - Inga Derving Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4D N-4 6 -1100 0.0/38.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson     - 20.9/-