Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2016-11-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2016-11-14

Bricka 8

BK S:t Erik, Sverige 2016.11.14

Väst giv
ingen i zon
K92
EK43
D2
ED87
873
106
EKkn1084
K6
ED65
D985
763
kn5
kn104
kn72
95
109432

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Albihn - Monica Grangien Kerstin Karlström - Lena Göransson 5D V-2 E 300 62/0
Margaret Eriksson - Sigbritt Israelson Katarina Befrits - Anna Olsson 1NT N+3 5 180 60/2
Seymour Eriksson - Åke Lundkvist Torbjörn Andersson - Kerstin Andersson 3 V-1 E 50 57/5
Anders Björkman - Lillemor Strindberg Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson 3 Ö-1 E 50 57/5
Olle Billström - Claes Hultkrantz Kerstin Ström - Ann Kristin Oreland 1NT N-1 8 -50 50/12
Lars Simmons - Lennart Ahlgren Curt Wallin - Anders Oldinger 2 N-1 3 -50 50/12
Stig Lanfelt - Göran Nilsson Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg 3 S-1 E -50 50/12
Ellis Wohlner - Jan Nordlund Nils Ahlén - Tore Baars 3 N-1 7 -50 50/12
Staffan Troell - Clary Sundblad Ann Jansson - Marianne Nilsson 2 N-1 3 -50 50/12
Margareta Hultner - Birte Hammar Helga Lagergren - Sören Palmgren 2 V= E -90 44/18
Karl Lindberg - Bill Nylind Lil Danielsson - Inger Söderin 3 N-2 7 -100 42/20
Ola Rimstedt - Ola Weinberg Anita Arkelid - Kerstin Kinnander 3 V= E -110 34/28
Simon Hult - Peter Flodqvist Annette Lindberg - Hans Jitelius 2 V+1 E -110 34/28
Barbara Lane - Per Molin Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 2 V+1 E -110 34/28
Margot Berkefelt - Ingrid Alexanderson Eva Belfrage - Sten Rundin 2 V+1 E -110 34/28
Birgitta Wallin - Marianne Lindberg Thomas Fischerström - Jan-Erik Grindborg 2 V+1 E -110 34/28
Ulf Paulin - Alice Borin Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund 3 V= 7 -110 34/28
Peter Ahlström - Göran Sundeman Per Skoglund - Birgitta Elding 3 V= K -110 34/28
Claes Ewerlöf - Anita Deckel Lennart Jansson - Mårten Åkesson 1NT V+1 E -120 26/36
Inga Bud - Bengt Lauthers Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh 2 V+2 E -130 20/42
Sidney Hage - Sten Svartling Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen 2 V+2 K -130 20/42
Gunnar Enmark - Paul Iwarson Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström 3 V+1 E -130 20/42
Olle Fahlén - Tomas Clason Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 2 V+2 E -130 20/42
Birgitta Warholm - Gert Persson Barbro Folke - Monica Schött 2 V+2 7 -130 20/42
Gill Norberg - Ulla Bohlin Lars-Gunnar Byström - Leif Åkerblom 4 S-3 E -150 9/53
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Lena von Bahr - Barbro Lindskog 1NT N-3 5 -150 9/53
Folke Ljungström - Bengt Nilsson Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah 3 V+2 E -150 9/53
Leif Anderberg - Anne Lundén Erling Ribbing - Carl Asklöf 4 S-3 E -150 9/53
Göran Folke - Dag Ehrenpreis Ellen Norman - Thure Söderberg 4 S-3 E -150 9/53
Ulla-Britt Olsson - Elsie Zinelli Börje Karlsson - Dick Didriksson 4 N-3 7 -150 9/53
Bjarne Stub-Hansen - Christian Stub-Hansen Bengt Gustafsson - Franciska Levy 3 S-4 E -200 2/60
Elsy Bergstedt - Florence Bodin Christian Wiechel - Christer Wannebo 4D S-2 E -300 0/62