Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2016-11-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2016-11-14

Bricka 6

BK S:t Erik, Sverige 2016.11.14

Öst giv
Ö-V i zon
10865
K7
kn76
Dkn62
kn
E986
EKD2
E1094
EKD94
kn102
85
853
732
D543
10943
K7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sidney Hage - Sten Svartling Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson 6NT V-3 D 300 62/0
Stig Lanfelt - Göran Nilsson Åsa Albihn - Monica Grangien 3NT V-1 2 100 58/4
Olle Fahlén - Tomas Clason Lil Danielsson - Inger Söderin 3NT V-1 6 100 58/4
Börje Karlsson - Dick Didriksson Birgitta Warholm - Gert Persson 3NT V-1 2 100 58/4
Kerstin Karlström - Lena Göransson Gill Norberg - Ulla Bohlin 1NT V+1 2 -120 53/9
Peter Ahlström - Göran Sundeman Ulf Paulin - Alice Borin 1NT V+1 6 -120 53/9
Annette Lindberg - Hans Jitelius Lennart Jansson - Mårten Åkesson 2NT V+1 3 -150 50/12
Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg Torbjörn Andersson - Kerstin Andersson 3 Ö+2 10 -200 48/14
Ola Rimstedt - Ola Weinberg Curt Wallin - Anders Oldinger 3NT V= D -600 40/22
Seymour Eriksson - Åke Lundkvist Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström 3NT V= 2 -600 40/22
Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah Bengt Gustafsson - Franciska Levy 3NT V= D -600 40/22
Folke Ljungström - Bengt Nilsson Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3NT V= 6 -600 40/22
Leif Anderberg - Anne Lundén Staffan Troell - Clary Sundblad 3NT V= D -600 40/22
Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund Barbro Folke - Monica Schött 3NT V= 6 -600 40/22
Christian Wiechel - Christer Wannebo Ellen Norman - Thure Söderberg 3NT V= 5 -600 40/22
Inga Bud - Bengt Lauthers Olle Billström - Claes Hultkrantz 4 V= D -620 31/31
Gunnar Enmark - Paul Iwarson Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen 4 V= 6 -620 31/31
Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh Claes Ewerlöf - Anita Deckel 3NT V+1 2 -630 21/41
Lars Simmons - Lennart Ahlgren Simon Hult - Peter Flodqvist 3NT V+1 7 -630 21/41
Anders Björkman - Lillemor Strindberg Lars-Gunnar Byström - Leif Åkerblom 3NT V+1 6 -630 21/41
Barbara Lane - Per Molin Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 3NT V+1 D -630 21/41
Ellis Wohlner - Jan Nordlund Erling Ribbing - Carl Asklöf 3NT V+1 2 -630 21/41
Ann Jansson - Marianne Nilsson Thomas Fischerström - Jan-Erik Grindborg 3NT V+1 5 -630 21/41
Eva Belfrage - Sten Rundin Nils Ahlén - Tore Baars 3NT V+1 6 -630 21/41
Göran Folke - Dag Ehrenpreis Per Skoglund - Birgitta Elding 3NT V+1 D -630 21/41
Margaret Eriksson - Sigbritt Israelson Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 4 Ö+1 3 -650 12/50
Kerstin Ström - Ann Kristin Oreland Anita Arkelid - Kerstin Kinnander 3NT V+2 D -660 6/56
Bjarne Stub-Hansen - Christian Stub-Hansen Katarina Befrits - Anna Olsson 3NT V+2 6 -660 6/56
Helga Lagergren - Sören Palmgren Birgitta Wallin - Marianne Lindberg 3NT V+2 7 -660 6/56
Margareta Hultner - Birte Hammar Margot Berkefelt - Ingrid Alexanderson 3NT V+2 D -660 6/56
Ulla-Britt Olsson - Elsie Zinelli Elsy Bergstedt - Florence Bodin 3NT Ö+2 6 -660 6/56
Lena von Bahr - Barbro Lindskog Karl Lindberg - Bill Nylind 3NT V+3 5 -690 0/62