Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2016-11-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2016-11-14

Bricka 24

BK S:t Erik, Sverige 2016.11.14

Väst giv
ingen i zon
KD8543
3
K85
Ekn4
E107
764
7632
D73
962
K102
D94
10982
kn
EDkn985
Ekn10
K65

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh Olle Billström - Claes Hultkrantz 6NT S= 7 990 62/0
Lennart Jansson - Mårten Åkesson Lars Simmons - Lennart Ahlgren 6 N= 6 980 60/2
Ola Rimstedt - Ola Weinberg Claes Ewerlöf - Anita Deckel 3NT N+3 10 490 53/9
Simon Hult - Peter Flodqvist Anita Arkelid - Kerstin Kinnander 3NT S+3 7 490 53/9
Inga Bud - Bengt Lauthers Kerstin Ström - Ann Kristin Oreland 3NT S+3 2 490 53/9
Gunnar Enmark - Paul Iwarson Lars-Gunnar Byström - Leif Åkerblom 3NT S+3 2 490 53/9
Anders Björkman - Lillemor Strindberg Åsa Albihn - Monica Grangien 3NT N+3 10 490 53/9
Barbro Folke - Monica Schött Peter Ahlström - Göran Sundeman 3NT N+3 10 490 53/9
Erling Ribbing - Carl Asklöf Ann Jansson - Marianne Nilsson 4 N+2 4 480 45/17
Margareta Hultner - Birte Hammar Eva Belfrage - Sten Rundin 4 N+2 2 480 45/17
Gill Norberg - Ulla Bohlin Stig Lanfelt - Göran Nilsson 3NT S+2 6 460 33/29
Kerstin Karlström - Lena Göransson Sidney Hage - Sten Svartling 3NT N+2 10 460 33/29
Karl Lindberg - Bill Nylind Folke Ljungström - Bengt Nilsson 3NT N+2 10 460 33/29
Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 3NT S+2 7 460 33/29
Margaret Eriksson - Sigbritt Israelson Lil Danielsson - Inger Söderin 3NT S+2 7 460 33/29
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Bjarne Stub-Hansen - Christian Stub-Hansen 3NT N+2 10 460 33/29
Thomas Fischerström - Jan-Erik Grindborg Leif Anderberg - Anne Lundén 3NT N+2 10 460 33/29
Staffan Troell - Clary Sundblad Nils Ahlén - Tore Baars 3NT N+2 10 460 33/29
Börje Karlsson - Dick Didriksson Elsy Bergstedt - Florence Bodin 3NT S+2 2 460 33/29
Ulf Paulin - Alice Borin Ellen Norman - Thure Söderberg 3NT N+2 10 460 33/29
Curt Wallin - Anders Oldinger Annette Lindberg - Hans Jitelius 4 S+1 3 450 16/46
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Torbjörn Andersson - Kerstin Andersson 4 S+1 7 450 16/46
Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson Seymour Eriksson - Åke Lundkvist 4 N+1 10 450 16/46
Lena von Bahr - Barbro Lindskog Barbara Lane - Per Molin 4 N+1 10 450 16/46
Helga Lagergren - Sören Palmgren Margot Berkefelt - Ingrid Alexanderson 4 S+1 3 450 16/46
Göran Folke - Dag Ehrenpreis Birgitta Warholm - Gert Persson 4 S+1 3 450 16/46
Per Skoglund - Birgitta Elding Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund 4 S+1 E 450 16/46
Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen 3NT S+1 2 430 7/55
Ulla-Britt Olsson - Elsie Zinelli Christian Wiechel - Christer Wannebo 3NT S+1 3 430 7/55
Olle Fahlén - Tomas Clason Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3NT N= 10 400 4/58
Katarina Befrits - Anna Olsson Bengt Gustafsson - Franciska Levy 3NT N-1 10 -50 1/61
Ellis Wohlner - Jan Nordlund Birgitta Wallin - Marianne Lindberg 6 S-1 3 -50 1/61