Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2016-11-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2016-11-14

Bricka 22

BK S:t Erik, Sverige 2016.11.14

Öst giv
Ö-V i zon
753
743
D864
D85
Kkn42
D96
K97
kn102
9
Kkn1085
103
EK743
ED1086
E2
Ekn52
96

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 4 Ö-1 E 100 60/2
Thomas Fischerström - Jan-Erik Grindborg Leif Anderberg - Anne Lundén 4 Ö-1 5 100 60/2
Erling Ribbing - Carl Asklöf Ann Jansson - Marianne Nilsson 4 Ö-1 E 100 60/2
Inga Bud - Bengt Lauthers Kerstin Ström - Ann Kristin Oreland 1 S= 6 80 56/6
Helga Lagergren - Sören Palmgren Margot Berkefelt - Ingrid Alexanderson 1 S-1 Kn -50 54/8
Ola Rimstedt - Ola Weinberg Claes Ewerlöf - Anita Deckel 3 S-2 Kn -100 51/11
Margaret Eriksson - Sigbritt Israelson Lil Danielsson - Inger Söderin 3 S-2 D -100 51/11
Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh Olle Billström - Claes Hultkrantz 2NT V= 7 -120 48/14
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Torbjörn Andersson - Kerstin Andersson 3 Ö= E -140 44/18
Lena von Bahr - Barbro Lindskog Barbara Lane - Per Molin 2 Ö+1 5 -140 44/18
Margareta Hultner - Birte Hammar Eva Belfrage - Sten Rundin 2 Ö+1 E -140 44/18
Simon Hult - Peter Flodqvist Anita Arkelid - Kerstin Kinnander 3 S-3 D -150 39/23
Per Skoglund - Birgitta Elding Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund 3 S-3 6 -150 39/23
Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen 3 Ö+1 E -170 32/30
Karl Lindberg - Bill Nylind Folke Ljungström - Bengt Nilsson 2 Ö+2 9 -170 32/30
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Bjarne Stub-Hansen - Christian Stub-Hansen 2 Ö+2 9 -170 32/30
Ellis Wohlner - Jan Nordlund Birgitta Wallin - Marianne Lindberg 3 Ö+1 9 -170 32/30
Barbro Folke - Monica Schött Peter Ahlström - Göran Sundeman 2 Ö+2 9 -170 32/30
Katarina Befrits - Anna Olsson Bengt Gustafsson - Franciska Levy 3 Ö+2 10 -200 26/36
Ulf Paulin - Alice Borin Ellen Norman - Thure Söderberg 2NT V+3 7 -210 24/38
Lennart Jansson - Mårten Åkesson Lars Simmons - Lennart Ahlgren 3D S-3 9 -500 20/42
Gunnar Enmark - Paul Iwarson Lars-Gunnar Byström - Leif Åkerblom 3D S-3 Kn -500 20/42
Olle Fahlén - Tomas Clason Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3D S-3 6 -500 20/42
Curt Wallin - Anders Oldinger Annette Lindberg - Hans Jitelius 4 Ö= 9 -620 12/50
Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson Seymour Eriksson - Åke Lundkvist 4 Ö= E -620 12/50
Kerstin Karlström - Lena Göransson Sidney Hage - Sten Svartling 4 Ö= 5 -620 12/50
Göran Folke - Dag Ehrenpreis Birgitta Warholm - Gert Persson 4 Ö= 9 -620 12/50
Börje Karlsson - Dick Didriksson Elsy Bergstedt - Florence Bodin 4 Ö= 9 -620 12/50
Gill Norberg - Ulla Bohlin Stig Lanfelt - Göran Nilsson 4 Ö+1 E -650 5/57
Staffan Troell - Clary Sundblad Nils Ahlén - Tore Baars 4 Ö+1 E -650 5/57
Anders Björkman - Lillemor Strindberg Åsa Albihn - Monica Grangien 4D S-4 D -800 2/60
Ulla-Britt Olsson - Elsie Zinelli Christian Wiechel - Christer Wannebo 4D S-5 D -1100 0/62