Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2016-11-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2016-11-14

Bricka 12

BK S:t Erik, Sverige 2016.11.14

Väst giv
N-S i zon
65
KD10987
D
9853
kn82
653
EKkn10543
EKD10973
2
72
E42
4
Ekn4
986
KDkn1076

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Arkelid - Kerstin Kinnander Olle Billström - Claes Hultkrantz 5 Ö-1 E 50 62/0
Åsa Albihn - Monica Grangien Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg 4 V+3 3 -190 60/2
Bjarne Stub-Hansen - Christian Stub-Hansen Folke Ljungström - Bengt Nilsson 4 Ö+1 K -450 56/6
Barbara Lane - Per Molin Katarina Befrits - Anna Olsson 4 Ö+1 K -450 56/6
Börje Karlsson - Dick Didriksson Göran Folke - Dag Ehrenpreis 5 Ö= E -450 56/6
Inga Bud - Bengt Lauthers Lennart Jansson - Mårten Åkesson 4 Ö+2 K -480 44/18
Sidney Hage - Sten Svartling Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström 5 Ö+1 E -480 44/18
Karl Lindberg - Bill Nylind Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 4 Ö+2 E -480 44/18
Olle Fahlén - Tomas Clason Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 5 Ö+1 E -480 44/18
Lena von Bahr - Barbro Lindskog Lil Danielsson - Inger Söderin 4 Ö+2 K -480 44/18
Per Skoglund - Birgitta Elding Ulf Paulin - Alice Borin 5 Ö+1 K -480 44/18
Ulla-Britt Olsson - Elsie Zinelli Barbro Folke - Monica Schött 5 Ö+1 E -480 44/18
Birgitta Warholm - Gert Persson Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund 4 V+2 4 -480 44/18
Ellen Norman - Thure Söderberg Elsy Bergstedt - Florence Bodin 4 Ö+2 E -480 44/18
Peter Ahlström - Göran Sundeman Christian Wiechel - Christer Wannebo 6D S-2 E -500 34/28
Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh Ola Rimstedt - Ola Weinberg 4 Ö+3 K -510 18/44
Curt Wallin - Anders Oldinger Simon Hult - Peter Flodqvist 4 Ö+3 K -510 18/44
Lars Simmons - Lennart Ahlgren Kerstin Ström - Ann Kristin Oreland 4 Ö+3 D -510 18/44
Claes Ewerlöf - Anita Deckel Annette Lindberg - Hans Jitelius 4 Ö+3 K -510 18/44
Seymour Eriksson - Åke Lundkvist Stig Lanfelt - Göran Nilsson 4 Ö+3 K -510 18/44
Gill Norberg - Ulla Bohlin Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson 4 Ö+3 K -510 18/44
Anders Björkman - Lillemor Strindberg Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen 4 Ö+3 K -510 18/44
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah 4 Ö+3 K -510 18/44
Bengt Gustafsson - Franciska Levy Margaret Eriksson - Sigbritt Israelson 4 Ö+3 K -510 18/44
Helga Lagergren - Sören Palmgren Ellis Wohlner - Jan Nordlund 4 Ö+3 K -510 18/44
Erling Ribbing - Carl Asklöf Staffan Troell - Clary Sundblad 4 Ö+3 K -510 18/44
Margareta Hultner - Birte Hammar Thomas Fischerström - Jan-Erik Grindborg 4 Ö+3 K -510 18/44
Leif Anderberg - Anne Lundén Eva Belfrage - Sten Rundin 4 Ö+3 K -510 18/44
Birgitta Wallin - Marianne Lindberg Ann Jansson - Marianne Nilsson 4 Ö+3 K -510 18/44
Nils Ahlén - Tore Baars Margot Berkefelt - Ingrid Alexanderson 4 Ö+3 K -510 18/44
Kerstin Karlström - Lena Göransson Lars-Gunnar Byström - Leif Åkerblom 6 Ö= E -980 2/60
Torbjörn Andersson - Kerstin Andersson Gunnar Enmark - Paul Iwarson 6 Ö+1 K -1010 0/62