Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2016-11-14 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2016-11-14

Bricka 1

BK S:t Erik, Sverige 2016.11.14

Nord giv
ingen i zon
Dkn7
10
EK974
K984
852
94
D82
76532
E1064
EDkn73
106
E10
K93
K8652
kn53
Dkn

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Hultner - Birte Hammar Ellis Wohlner - Jan Nordlund 3NT S= 9 400 62/0
Olle Billström - Claes Hultkrantz Claes Ewerlöf - Anita Deckel 2 Ö-4 Kn 200 59/3
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Karl Lindberg - Bill Nylind 2 Ö-4 D 200 59/3
Kerstin Ström - Ann Kristin Oreland Simon Hult - Peter Flodqvist 2 Ö-3 3 150 48/14
Lars Simmons - Lennart Ahlgren Annette Lindberg - Hans Jitelius 2 Ö-3 6 150 48/14
Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström 3 Ö-3 Kn 150 48/14
Gunnar Enmark - Paul Iwarson Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson 1NT N+2 E 150 48/14
Lars-Gunnar Byström - Leif Åkerblom Sidney Hage - Sten Svartling 2NT S+1 2 150 48/14
Torbjörn Andersson - Kerstin Andersson Stig Lanfelt - Göran Nilsson 2NT N+1 4 150 48/14
Margaret Eriksson - Sigbritt Israelson Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 1NT N+2 4 150 48/14
Per Skoglund - Birgitta Elding Ellen Norman - Thure Söderberg 2 Ö-3 3 150 48/14
Ulla-Britt Olsson - Elsie Zinelli Göran Folke - Dag Ehrenpreis 1NT S+2 9 150 48/14
Curt Wallin - Anders Oldinger Anita Arkelid - Kerstin Kinnander 2 N+2 10 130 32/30
Bjarne Stub-Hansen - Christian Stub-Hansen Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 3 N+1 6 130 32/30
Lil Danielsson - Inger Söderin Barbara Lane - Per Molin 2 N+2 E 130 32/30
Bengt Gustafsson - Franciska Levy Folke Ljungström - Bengt Nilsson 3 N+1 10 130 32/30
Elsy Bergstedt - Florence Bodin Birgitta Warholm - Gert Persson 3 N+1 E 130 32/30
Barbro Folke - Monica Schött Börje Karlsson - Dick Didriksson 3 N+1 10 130 32/30
Christian Wiechel - Christer Wannebo Ulf Paulin - Alice Borin 3 N+1 E 130 32/30
Seymour Eriksson - Åke Lundkvist Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen 2NT S= 9 120 24/38
Lennart Jansson - Mårten Åkesson Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh 3 N= E 110 17/45
Åsa Albihn - Monica Grangien Gill Norberg - Ulla Bohlin 3 N= E 110 17/45
Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah Katarina Befrits - Anna Olsson 3 N= E 110 17/45
Thomas Fischerström - Jan-Erik Grindborg Helga Lagergren - Sören Palmgren 3 N= E 110 17/45
Erling Ribbing - Carl Asklöf Nils Ahlén - Tore Baars 2 N+1 4 110 17/45
Eva Belfrage - Sten Rundin Staffan Troell - Clary Sundblad 3 N= E 110 17/45
Inga Bud - Bengt Lauthers Ola Rimstedt - Ola Weinberg 2 Ö-2 3 100 8/54
Anders Björkman - Lillemor Strindberg Kerstin Karlström - Lena Göransson 2 Ö-2 3 100 8/54
Olle Fahlén - Tomas Clason Lena von Bahr - Barbro Lindskog 2 Ö-2 D 100 8/54
Margot Berkefelt - Ingrid Alexanderson Birgitta Wallin - Marianne Lindberg 1 Ö-1 3 50 4/58
Leif Anderberg - Anne Lundén Ann Jansson - Marianne Nilsson 2NT S-1 9 -50 1/61
Peter Ahlström - Göran Sundeman Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund 4 N-1 E -50 1/61