Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
D
EKkn87
E73
Ekn54
#
kn10873
92
986
KD9
#
EK65
103
KDkn1042
3
#
942
D654
5
108762

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N1141147
S1141147
Ö28276
V28276
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Ålander - Christina Kronlund Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 4D Ö-2 D 500 34.0/0.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt 4 N+1 K 450 32.0/2.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 N= E 420 29.0/5.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 4 N= K 420 29.0/5.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 4 V-2 E 200 24.0/10.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Stig Unoson - Agneta Dunemark 3 N+2 E 200 24.0/10.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 N+2 3 200 24.0/10.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N+1 E 170 20.0/14.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Mats Andersson - Lars Becklén 3 N+1 K 130 17.0/17.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Sven Persson - Lars Strand 4 N= K 130 17.0/17.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 V-1 K 100 11.0/23.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 V-1 E 100 11.0/23.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Andersson - Anita Olofsson 3 Ö-1 5 100 11.0/23.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Gunilla Wallin - Christina Leander 4 Ö-1 4 100 11.0/23.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö= 4 -130 5.0/29.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2 Ö+2 4 -130 5.0/29.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Thomas Davy - Mona Berge 3 Ö+1 4 -170 1.0/33.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 3 V+1 4 -170 1.0/33.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf     - -/16.4