Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Syd giv
alla i zon
#
EK1098
kn73
97
kn85
#
Dkn2
D82
EKD
K643
#
6
EK1065
108542
107
#
7543
94
kn63
ED92

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N62283
S62283
Ö7111157
V71111510
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Lars Becklén Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 2 N-1 E -100 34.0/0.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg 3 Ö+1 9 -130 32.0/2.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2NT V+1 K -150 29.0/5.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT V+2 8 -150 29.0/5.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 V+2 9 -170 26.0/8.0
Sven Persson - Lars Strand Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1NT V+3 K -180 24.0/10.0
Thomas Davy - Mona Berge Thomas Ålander - Christina Kronlund 2 V+3 E -200 18.0/16.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 V+3 E -200 18.0/16.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 V+3 E -200 18.0/16.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Gunilla Wallin - Christina Leander 2 V+3 K -200 18.0/16.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ingrid Wallin - Ann Lange 2 Ö+3 2 -200 18.0/16.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2 V+4 E -230 12.0/22.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 4 V= E -620 8.0/26.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 4 V= E -620 8.0/26.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö= 2 -620 8.0/26.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Rutger Persson - Claes Nilsson 5 Ö= E -650 2.0/32.0
Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 4 V+1 K -650 2.0/32.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 V+1 E -650 2.0/32.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson     - 12.8/-