Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
D10
954
kn3
EKkn754
#
kn3
Kkn1032
D74
D98
#
9872
ED876
985
6
#
EK654

EK1062
1032

Optimalt kontrakt: 7 S= 1510
 NT
N13125138
S13125138
Ö01700
V01700
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Agneta Dunemark Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 6 N+1 9 940 34.0/0.0
Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 6 N= 7 920 32.0/2.0
Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 S+2 3 480 30.0/4.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 S+1 3 450 28.0/6.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 5 N+1 E 420 22.0/12.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S= E 420 22.0/12.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 5 N+1 E 420 22.0/12.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S= 2 420 22.0/12.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Mona Andersson - Anita Olofsson 4 S= 10 420 22.0/12.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Mats Andersson - Lars Becklén 5 N= 9 400 15.0/19.0
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing Göran Nyqvist - Peter Perulf 5 N= 9 400 15.0/19.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 3 N+4 5 190 12.0/22.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Yvonne Tolf - Ulla Öberg 4 N+2 E 170 9.0/25.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Ingrid Wallin - Ann Lange 3 S+1 10 170 9.0/25.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Sven Persson - Lars Strand 4 N= E 130 6.0/28.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Thomas Ålander - Christina Kronlund 5 N-1 E -50 2.0/32.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Thomas Davy - Mona Berge 4 S-1 K -50 2.0/32.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anitha Lindgren - Marian Krook 3 S-1 Kn -50 2.0/32.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg     - -/15.2