Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
K9854
85
D86
1072
#
EDkn7
E106
Ekn94
94
#
32
KD94
1075
kn865
#
106
kn732
K32
EKD3

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N64565
S65565
Ö78868
V68868
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 4 Ö-3 E 300 34.0/0.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2 Ö-2 E 200 32.0/2.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Mona Andersson - Anita Olofsson 1NT S+1 7 120 30.0/4.0
Peter Moricz - Birgitta Mörnstam Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 1NT V-1 2 100 26.0/8.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 V-1 5 100 26.0/8.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anitha Lindgren - Marian Krook 1 V-1 2 100 26.0/8.0
Mats Andersson - Lars Becklén Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 N-1 E -50 20.0/14.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Thomas Davy - Mona Berge 2 N-1 K -50 20.0/14.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 1NT S-1 7 -50 20.0/14.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 1 V= 10 -80 16.0/18.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT V= 5 -90 13.0/21.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT V= 10 -90 13.0/21.0
Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin 1NT V+1 4 -120 8.0/26.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT V+1 5 -120 8.0/26.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars G Svensson - Roger Bergforsen 1NT V+1 10 -120 8.0/26.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 1NT V+2 8 -150 2.0/32.0
Sven Persson - Lars Strand Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt 1NT V+2 5 -150 2.0/32.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT V+2 8 -150 2.0/32.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson     - -/15.1