Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
kn9752
1073
97
K43
#
E10
D9
10862
107652
#
D8643
K2
Dkn5
Dkn9
#
K
Ekn8654
EK43
E8

Optimalt kontrakt: 5 S= 450
 NT
N671189
S671189
Ö64254
V64254
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Mona Andersson - Anita Olofsson 4 S+1 E 450 34.0/0.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 4 S= E 420 32.0/2.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S+3 10 200 29.0/5.0
Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Lars G Svensson - Roger Bergforsen 1 S+4 E 200 29.0/5.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Mats Andersson - Lars Becklén 2 S+2 E 170 16.0/18.0
Peter Moricz - Birgitta Mörnstam Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3 S+1 E 170 16.0/18.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 2 S+2 E 170 16.0/18.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1 S+3 E 170 16.0/18.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 S+2 E 170 16.0/18.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Thomas Davy - Mona Berge 2 S+2 E 170 16.0/18.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg 2 S+2 E 170 16.0/18.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 S+1 E 170 16.0/18.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 3 S+1 E 170 16.0/18.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 3 S+1 E 170 16.0/18.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3 S+1 E 170 16.0/18.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Yvonne Tolf - Ulla Öberg 2 S+1 E 140 3.0/31.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 S= E 140 3.0/31.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Sven Persson - Lars Strand 1NT V+1 9 -120 0.0/34.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan     - 16.5/-