Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Väst giv
alla i zon
#
kn65
KD964
Dkn8
D5
#
E97
E
E1064
kn10986
#
K10842
10732
K3
E7
#
D3
kn85
9752
K432

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N24524
S24523
Ö1097118
V1197118
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Yvonne Tolf - Ulla Öberg 3NT Ö-1 2 100 33.0/1.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Gunilla Wallin - Christina Leander 4 Ö-1 Kn 100 33.0/1.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 2NT V= K -120 30.0/4.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 Ö+1 Kn -140 25.0/9.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2 Ö+1 Kn -140 25.0/9.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulla Borgström - Karsten Willén 2 Ö+1 Kn -140 25.0/9.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Mona Andersson - Anita Olofsson 2 Ö+1 Kn -140 25.0/9.0
Thomas Davy - Mona Berge Rutger Persson - Claes Nilsson 2 Ö+2 Kn -170 17.0/17.0
Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 2 Ö+2 5 -170 17.0/17.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 1 Ö+3 5 -170 17.0/17.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1 Ö+3 Kn -170 17.0/17.0
Sven Persson - Lars Strand Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 2 Ö+3 Kn -200 10.0/24.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ingrid Wallin - Ann Lange 2 Ö+3 5 -200 10.0/24.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 Ö+3 5 -200 10.0/24.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin 2NT S-4 Kn -400 6.0/28.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Mats Andersson - Lars Becklén 4 Ö+1 Kn -650 2.0/32.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 Ö+1 5 -650 2.0/32.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt 4 Ö+1 5 -650 2.0/32.0
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing     - 16.5/-