Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
D9
E843
843
Dkn94
#
E842
972
109
E1086
#
Kkn7
Kkn10
Kkn765
K5
#
10653
D65
ED2
732

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N64544
S64544
Ö79798
V79798
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 V-2 4 100 33.0/1.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V-2 E 100 33.0/1.0
Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT V-1 D 50 28.0/6.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Lars G Svensson - Roger Bergforsen 3NT Ö-1 5 50 28.0/6.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT V-1 D 50 28.0/6.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Mats Andersson - Lars Becklén 1NT Ö+1 3 -120 21.0/13.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 2NT Ö= 3 -120 21.0/13.0
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg 1NT Ö+1 7 -120 21.0/13.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Anitha Lindgren - Marian Krook 2NT Ö= 3 -120 21.0/13.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Stig Unoson - Agneta Dunemark 2NT Ö+1 3 -150 10.0/24.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2NT Ö+1 5 -150 10.0/24.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2NT Ö+1 2 -150 10.0/24.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Gunilla Wallin - Christina Leander 1NT Ö+2 3 -150 10.0/24.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Sven Persson - Lars Strand 1NT V+2 9 -150 10.0/24.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt 2NT Ö+1 2 -150 10.0/24.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 1NT Ö+2 3 -150 10.0/24.0
Thomas Davy - Mona Berge Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3NT Ö= 5 -400 1.0/33.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö= 3 -400 1.0/33.0
Ulla Borgström - Karsten Willén     - -/17.7