Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
32
K974
kn964
kn54
#
kn1097
D
K10873
1082
#
ED864
62
E5
EK63
#
K5
Ekn10853
D2
D97

Optimalt kontrakt: 4NTD S-3 -500
 NT
N35837
S35837
Ö1085106
V985106
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 S= Kn 110 34.0/0.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 S-2 Kn -100 31.0/3.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Gunilla Wallin - Christina Leander 4 S-2 Kn -100 31.0/3.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 Ö+1 Kn -170 26.0/8.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2 Ö+2 D -170 26.0/8.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Mona Andersson - Anita Olofsson 2 Ö+2 E -170 26.0/8.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 Ö+2 E -200 22.0/12.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin 4 Ö= E -620 10.0/24.0
Thomas Davy - Mona Berge Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö= E -620 10.0/24.0
Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 4 Ö= D -620 10.0/24.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Yvonne Tolf - Ulla Öberg 4 Ö= E -620 10.0/24.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 V= E -620 10.0/24.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 Ö= E -620 10.0/24.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Mats Andersson - Lars Becklén 4 V= K -620 10.0/24.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulla Borgström - Karsten Willén 4 V= K -620 10.0/24.0
Sven Persson - Lars Strand Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 4 Ö= D -620 10.0/24.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt 4 Ö= E -620 10.0/24.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ingrid Wallin - Ann Lange 4 Ö= E -620 10.0/24.0
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing     - 16.5/-