Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
94
EKkn2
Kkn1097
54
#
K752
6
6543
D973
#
Dkn3
D9754
D8
K62
#
E1086
1083
E2
Ekn108

Optimalt kontrakt: 4NT S= 630
 NT
N91110910
S91110910
Ö42333
V32233
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Agneta Dunemark Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N+2 4 660 34.0/0.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S+1 3 630 27.0/7.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 3NT S+1 6 630 27.0/7.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT N+1 4 630 27.0/7.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 3NT N+1 5 630 27.0/7.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 3NT S+1 6 630 27.0/7.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt 3NT N+1 3 630 27.0/7.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin 3NT S= 6 600 17.0/17.0
Peter Moricz - Birgitta Mörnstam Thomas Davy - Mona Berge 3NT S= 3 600 17.0/17.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT S= 2 600 17.0/17.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S= 6 600 17.0/17.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT N+5 5 240 12.0/22.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Mats Andersson - Lars Becklén 2NT N+3 4 210 10.0/24.0
Sven Persson - Lars Strand Lars G Svensson - Roger Bergforsen 2NT N+2 3 180 8.0/26.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2 N+2 2 130 6.0/28.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Ingrid Wallin - Ann Lange 2NT S= 2 120 4.0/30.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 5 N-1 4 -100 1.0/33.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT S-1 7 -100 1.0/33.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - 17.2/-