Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
K42
Dkn9643
62
96
#
8653
EK
EKkn75
D5
#
E107
875
D1043
K72
#
Dkn9
102
98
Ekn10843

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -430
 NT
N63733
S63733
Ö7106910
V7106910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Peter Moricz - Birgitta Mörnstam Thomas Davy - Mona Berge 5 V-1 D 50 33.0/1.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 5 V-1 6 50 33.0/1.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt 2 N-1 7 -50 30.0/4.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 V= D -110 27.0/7.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 V+1 D -110 27.0/7.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin 3 V+1 9 -130 17.0/17.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 3 V+1 9 -130 17.0/17.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 V+2 9 -130 17.0/17.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 V+1 9 -130 17.0/17.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Ingrid Wallin - Ann Lange 3 V+1 D -130 17.0/17.0
Sven Persson - Lars Strand Lars G Svensson - Roger Bergforsen 3 V+1 9 -130 17.0/17.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 Ö+1 10 -130 17.0/17.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 Ö+1 10 -130 17.0/17.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 V+2 9 -150 6.0/28.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT Ö+1 10 -150 6.0/28.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 3 V+2 D -150 6.0/28.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Mats Andersson - Lars Becklén 3NT V= D -400 1.0/33.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 3NT V= 6 -400 1.0/33.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - 17.2/-