Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
965
K842
854
753
#
K108
109
ED106
Ekn92
#
E73
Dkn763
97
K84
#
Dkn42
E5
Kkn32
D106

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N23232
S23243
Ö111011910
V1091199
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT V-2 5 200 33.0/1.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 4 Ö-2 4 200 33.0/1.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Ingrid Wallin - Ann Lange 3 V= 5 -110 30.0/4.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Mats Andersson - Lars Becklén 2 V+2 4 -130 28.0/6.0
Thomas Davy - Mona Berge Bodil Mörnstad - Carin Millar 2NT Ö+1 2 -150 25.0/9.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Thomas Ålander - Christina Kronlund 1NT V+2 2 -150 25.0/9.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2NT V+2 2 -180 19.0/15.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 2NT V+2 4 -180 19.0/15.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Borgström - Karsten Willén 1NT V+3 9 -180 19.0/15.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 1NT V+3 4 -180 19.0/15.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 1NT V+4 2 -210 13.0/21.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Mona Andersson - Anita Olofsson 1NT V+4 9 -210 13.0/21.0
Peter Moricz - Birgitta Mörnstam Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT V= 5 -600 9.0/25.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT V= 5 -600 9.0/25.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT Ö+1 2 -630 6.0/28.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT V+2 7 -660 2.0/32.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Sven Persson - Lars Strand 3NT Ö+2 2 -660 2.0/32.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 3NT V+2 2 -660 2.0/32.0
Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt     - -/20.8