Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
43
kn104
Ekn972
E86
#
kn762
9752

107432
#
D95
EKD8
K653
KD
#
EK108
63
D1084
kn95

Optimalt kontrakt: 3D Ö-1 100
 NT
N59467
S59467
Ö74876
V74876
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Andersson - Anita Olofsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N= E 90 34.0/0.0
Mats Andersson - Lars Becklén Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 4 Ö-1 7 50 29.0/5.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 Ö-1 D 50 29.0/5.0
Sven Persson - Lars Strand Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 Ö-1 3 50 29.0/5.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 3 Ö-1 K 50 29.0/5.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 N-1 E -50 23.0/11.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N-1 E -50 23.0/11.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT Ö= 8 -90 19.0/15.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT Ö= K -90 19.0/15.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Gunilla Wallin - Christina Leander 1 Ö+1 E -110 14.0/20.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1 Ö+1 E -110 14.0/20.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt 1 Ö+1 K -110 14.0/20.0
Thomas Davy - Mona Berge Britt Lindberg - Åke Lindström 2NT Ö= K -120 8.0/26.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2NT Ö= E -120 8.0/26.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 2NT Ö= 8 -120 8.0/26.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 1 Ö+2 8 -140 2.0/32.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Jane Brändemar - Nina Nilsson 1 Ö+2 E -140 2.0/32.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö= E -140 2.0/32.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen     - 16.7/-