Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
kn4
Ekn872
kn65
853
#
3
KD954
10432
kn106
#
EK10986
6
E
EK972
#
D752
103
KD987
D4

Optimalt kontrakt: 6 V= -920
 NT
N16522
S16522
Ö1267118
V1268118
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 6 V-2 K 100 34.0/0.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 4 Ö-1 K 50 29.0/5.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 5 Ö-1 10 50 29.0/5.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 5 Ö-1 K 50 29.0/5.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 Ö-1 K 50 29.0/5.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Ingrid Wallin - Ann Lange 2 Ö+1 8 -110 24.0/10.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 Ö= 9 -140 22.0/12.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 Ö+2 10 -170 17.0/17.0
Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 Ö+2 K -170 17.0/17.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Gunilla Wallin - Christina Leander 3 Ö+1 K -170 17.0/17.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Mona Andersson - Anita Olofsson 3 Ö+1 10 -170 17.0/17.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö= 10 -420 10.0/24.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Thomas Davy - Mona Berge 4 Ö= 9 -420 10.0/24.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 Ö= K -420 10.0/24.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 Ö+1 K -450 3.0/31.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Mats Andersson - Lars Becklén 5 Ö= K -450 3.0/31.0
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing Sven Persson - Lars Strand 4 Ö+1 10 -450 3.0/31.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö+1 7 -450 3.0/31.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson     - 10.0/-