Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Öst giv
alla i zon
#
E1072
EK86
5
Ekn74
#
K643
1054
973
K65
#
D95
Dkn92
D1086
D9
#
kn8
73
EKkn42
10832

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N11109109
S11109109
Ö23433
V23433
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Stig Unoson - Agneta Dunemark 3NT N= D 600 32.0/2.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 3NT N= 5 600 32.0/2.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Gunilla Wallin - Christina Leander 3NT N= 9 600 32.0/2.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2NT S+2 3 180 27.0/7.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Mats Andersson - Lars Becklén 2NT S+2 4 180 27.0/7.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2NT N+1 D 150 22.0/12.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Jane Brändemar - Nina Nilsson 2NT S+1 6 150 22.0/12.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 1NT S+2 3 150 22.0/12.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 3 S+1 5 130 17.0/17.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Andersson - Anita Olofsson 2 N+2 5 130 17.0/17.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT S+1 3 120 14.0/20.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Sven Persson - Lars Strand 2 N+1 6 110 12.0/22.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT S= 9 90 10.0/24.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2NT N-1 6 -100 6.0/28.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt 3NT S-1 3 -100 6.0/28.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 1NT N-1 5 -100 6.0/28.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Thomas Davy - Mona Berge 3 N-2 6 -200 2.0/32.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 6D N-4 9 -1100 0.0/34.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf     - -/16.4