Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.04.20

Nord giv
Ö-V i zon
EDkn3
kn86
8432
kn10
K8
D10972
D7
K972
974
K54
K
ED8643
10652
E3
Ekn10965
5

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N4104106
S4104106
Ö93827
V93827
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mikael Palade - Lennart Tenland Magnus Wegestål - Tomas Fransson 5D V-2 3 500 40.0/0.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Björn Karlsson - Ann Bomark 5 V-3 2 300 38.0/2.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson 3 N+1 K 170 36.0/4.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson 3 N= 4 140 33.0/7.0
Yvonne Tolf - Kerstin Degermark Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 3 N= 9 140 33.0/7.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 S+1 2 130 28.0/12.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 S= K 130 28.0/12.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 S+1 7 130 28.0/12.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 V-1 3 100 18.0/22.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V-1 8 100 18.0/22.0
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Agneta Johansson - Lars Svensson 4 V-1 3 100 18.0/22.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 V-1 2 100 18.0/22.0
Judit Derzsi-Jalgard - Karen Nielsen Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö-1 5 100 18.0/22.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors 3 V-1 Kn 100 18.0/22.0
Ulla Borgström - Monica Wester Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 V-1 8 100 18.0/22.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 5 S-1 K -50 8.0/32.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 S-1 K -50 8.0/32.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S-1 10 -50 8.0/32.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Jan Öhman - Gunnar Olsson 5D S-1 2 -100 4.0/36.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2 V= Kn -110 2.0/38.0
Christer Ekberg - Peter Gati Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V= 3 -140 0.0/40.0