Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.04.20

Öst giv
N-S i zon
32
kn
ED743
98763
Ekn109
E987642

52
D876
KD105
8652
K
K54
3
Kkn109
EDkn104

Optimalt kontrakt: 7D S-3 -800
 NT
N910112
S910112
Ö2312123
V2312123
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors 5D S+1 E 950 40.0/0.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 5D S= E 750 38.0/2.0
Yvonne Tolf - Kerstin Degermark Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 S+3 E 170 36.0/4.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson 5 N-1 K -100 34.0/6.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3 V+3 3 -230 32.0/8.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson 5 V+1 8 -480 17.0/23.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Agneta Johansson - Lars Svensson 5 V+1 9 -480 17.0/23.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Magnus Wegestål - Tomas Fransson 4 V+2 9 -480 17.0/23.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Mikael Palade - Lennart Tenland 5 V+1 9 -480 17.0/23.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 V+2 2 -480 17.0/23.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V+2 E -480 17.0/23.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 V+2 9 -480 17.0/23.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö+2 E -480 17.0/23.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Judit Derzsi-Jalgard - Karen Nielsen 4 V+2 9 -480 17.0/23.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 5 Ö+1 E -480 17.0/23.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 5 V+1 9 -480 17.0/23.0
Ulla Borgström - Monica Wester Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V+2 9 -480 17.0/23.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 V+2 3 -480 17.0/23.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 5 V+1 3 -480 17.0/23.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Christer Ekberg - Peter Gati 5D Ö+1 9 -750 1.0/39.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Mona Andersson - Anita Olofsson 5D V+1 9 -750 1.0/39.0