Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.04.20

Nord giv
ingen i zon
65
EK10432
7
E653
kn8
D8
9654
Dkn742
E109
965
kn10832
108
KD7432
kn7
EKD
K9

Optimalt kontrakt: 6NT N= 990
 NT
N98121212
S98121212
Ö34111
V34111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 6 N+1 Kn 1010 40.0/0.1
Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Åke Lindström - Britt Lindberg 6 N= E 980 31.6/8.5
Judit Derzsi-Jalgard - Karen Nielsen Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 6 S= E 980 31.6/8.5
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 6 N= 10 980 31.6/8.5
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 6 N= E 980 31.6/8.5
Ulla Borgström - Monica Wester Sven Grahn - Wiveca Lindström 6 N= E 980 31.6/8.5
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Jane Brändemar - Nina Nilsson 6 S= D 980 31.6/8.5
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors 6 N= 10 980 31.6/8.5
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Mona Andersson - Anita Olofsson 4 N+3 10 510 23.2/16.9
Mikael Palade - Lennart Tenland Christer Ekberg - Peter Gati 3NT N+3 10 490 21.1/18.9
Björn Karlsson - Ann Bomark Magnus Wegestål - Tomas Fransson 4 N+2 10 480 13.7/26.3
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 N+2 Kn 480 13.7/26.3
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 N+2 6 480 13.7/26.3
Lotta Lundberg - Bengt Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 N+1 Kn 480 13.7/26.3
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Margaretha Olsson - Göran Ekelund 5 S+1 D 480 13.7/26.3
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 N+2 Kn 480 13.7/26.3
Yvonne Tolf - Kerstin Degermark Agneta Johansson - Lars Svensson 4 S+1 D 450 5.3/34.7
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 S+1 D 450 5.3/34.7
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan Öhman - Gunnar Olsson 2 S+3 D 200 2.1/37.9
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S-1 6 -50 0.1/40.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson     40% 16.0/24.0