Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.04.20

Nord giv
alla i zon
107
kn1094
K10972
D9
kn986
E8
Ekn53
kn85
53
KD652
D8
E1073
EKD42
73
64
K642

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N56565
S56565
Ö87878
V87878
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT V-2 10 200 40.0/0.0
Magnus Wegestål - Tomas Fransson Yvonne Tolf - Kerstin Degermark 2 S= E 110 38.0/2.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3 Ö-1 E 100 30.0/10.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT V-1 10 100 30.0/10.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson 2 Ö-1 E 100 30.0/10.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT V-1 10 100 30.0/10.0
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Åke Lindström - Britt Lindberg 3 Ö-1 E 100 30.0/10.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 Ö-1 E 100 30.0/10.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors 2 Ö-1 E 100 30.0/10.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1 S-1 E -100 19.0/21.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 S-1 E -100 19.0/21.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Lars G Svensson - Ulla Wästberg 1NT N-1 5 -100 19.0/21.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S-1 E -100 19.0/21.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Agneta Johansson - Lars Svensson 2 Ö= K -110 12.0/28.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Judit Derzsi-Jalgard - Karen Nielsen 2 Ö= 6 -110 12.0/28.0
Ulla Borgström - Monica Wester Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2 Ö= E -110 12.0/28.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Stig Unoson - Ulf Schjånberg 1NT Ö+1 E -120 7.0/33.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2NT V= 10 -120 7.0/33.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 2 N-2 K -200 2.0/38.0
Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Christer Ekberg - Peter Gati 2 S-2 E -200 2.0/38.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 S-2 E -200 2.0/38.0