Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.04.20

Syd giv
ingen i zon
Dkn105
Ekn8732
2
D5
K986
64
KD10
kn874
E732
K
E9876
962
4
D1095
kn543
EK103

Optimalt kontrakt: 5 S= 450
 NT
N761166
S761168
Ö67174
V67174
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Magnus Wegestål - Tomas Fransson 4D N= 2 590 40.0/0.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 N+1 E 450 37.0/3.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 N+1 9 450 37.0/3.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N= E 420 31.0/9.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 N= E 420 31.0/9.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 N= 6 420 31.0/9.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N= E 420 31.0/9.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Jan Öhman - Gunnar Olsson 4D V-2 E 300 26.0/14.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 N+2 E 200 19.0/21.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Christer Ekberg - Peter Gati 3 N+2 E 200 19.0/21.0
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Mikael Palade - Lennart Tenland 3 N+2 2 200 19.0/21.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 N+2 E 200 19.0/21.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N+2 E 200 19.0/21.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Judit Derzsi-Jalgard - Karen Nielsen 2 N+3 3 200 19.0/21.0
Yvonne Tolf - Kerstin Degermark Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3 N+1 2 170 11.0/29.0
Ulla Borgström - Monica Wester Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3 N+1 6 170 11.0/29.0
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 V-2 2 100 8.0/32.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 Ö-1 4 50 5.0/35.0
Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V-1 E 50 5.0/35.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Lotta Lundberg - Bengt Nilsson Pass   1.0/39.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Pass   1.0/39.0