Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.04.20

Öst giv
alla i zon
K82
E865
E965
96
Ekn
10932
107
KD1053
D65
K
KD82
kn8742
109743
Dkn74
kn43
E

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N48996
S48896
Ö95446
V95446
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Jane Brändemar - Nina Nilsson 1 S+2 10 140 40.0/0.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Sven Grahn - Wiveca Lindström 1 S+1 3 110 38.0/2.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Mari Segerberg - Kerstin Boberg Pass   28.0/12.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson Pass   28.0/12.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Björn Karlsson - Ann Bomark Pass   28.0/12.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Pass   28.0/12.0
Christer Ekberg - Peter Gati Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Pass   28.0/12.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Torgny Olsson - Gunlis Åberg Pass   28.0/12.0
Judit Derzsi-Jalgard - Karen Nielsen Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Pass   28.0/12.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Pass   28.0/12.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Pass   28.0/12.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson 3 S-1 10 -100 16.0/24.0
Yvonne Tolf - Kerstin Degermark Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 3 N-1 K -100 16.0/24.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 N-1 K -100 16.0/24.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2 Ö+1 4 -110 11.0/29.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 Ö= 4 -110 11.0/29.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 Ö+1 10 -130 6.0/34.0
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Agneta Johansson - Lars Svensson 3 Ö+1 7 -130 6.0/34.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 V+1 K -130 6.0/34.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Magnus Wegestål - Tomas Fransson 1NT Ö+3 3 -180 1.0/39.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors 1NT Ö+3 4 -180 1.0/39.0