Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.23

Syd giv
alla i zon
ED72
D92
D76
986
9
743
EKkn92
ED102
K1054
K6
543
Kkn75
kn863
Ekn1085
108
43

Optimalt kontrakt: 3 V= -110
 NT
N44876
S44876
Ö99567
V99567
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT Ö-2 8 200 34.0/2.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö-2 10 200 34.0/2.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 5 V-2 9 200 34.0/2.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT Ö-1 10 100 28.0/8.0
Östen Svantesson - Mats Holm Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4 Ö-1 6 100 28.0/8.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT Ö-1 5 100 28.0/8.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2 V= 6 -90 23.0/13.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 V= 7 -90 23.0/13.0
Bo Wendt - Helen Roos Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 V+1 2 -110 15.0/21.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Maria Tendler - Zalman Puterman 2 V+1 9 -110 15.0/21.0
P-G Mattsson - Mats Larsson Björn Karlsson - Ann Bomark 3 V= 6 -110 15.0/21.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 3 V= E -110 15.0/21.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ingrid Wallin - Ann Lange 3 V= 2 -110 15.0/21.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 V+1 2 -110 15.0/21.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Kent Hermansson - Lars Becklén 2 V+2 6 -130 6.0/30.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 V+1 2 -130 6.0/30.0
Sven Persson - Göte Jönsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V+1 9 -130 6.0/30.0
Yvonne Tolf - Wiviann Hassel Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 2 V+3 E -150 2.0/34.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Claudia Sjöberg - Mats Andersson 3NT V= 2 -600 0.0/36.0