Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.23

Väst giv
ingen i zon
EKD
K5432
Dkn
1098
65432
E7
K109832
8
kn8
765
EKD6543
kn1097
D1096
E4
kn72

Optimalt kontrakt: 4NTD S-1 -100
 NT
N22864
S33889
Ö1010354
V1010354
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Yvonne Tolf - Wiviann Hassel 3 S+1 9 170 36.0/0.0
P-G Mattsson - Mats Larsson Sonja Christensson - Bo Månsson 2 N= E 110 34.0/2.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 5D V-1 E 100 30.0/6.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bodil Mörnstad - Carin Millar 5D Ö-1 E 100 30.0/6.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Torgny Olsson - Gunlis Åberg 5 Ö-2 6 100 30.0/6.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Bo Wendt - Helen Roos 3 N-1 K -50 25.0/11.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 N-1 E -50 25.0/11.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N-2 E -100 16.0/20.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Marianne Servin - Ulla Öberg 4 N-2 E -100 16.0/20.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N-2 E -100 16.0/20.0
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 N-2 E -100 16.0/20.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 4 N-2 8 -100 16.0/20.0
Sven Persson - Göte Jönsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 5 N-2 E -100 16.0/20.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Håkan Linse - Arne Bojesson 4 N-2 E -100 16.0/20.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 Ö+1 E -130 7.0/29.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Östen Svantesson - Mats Holm 4 Ö= 10 -130 7.0/29.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Maria Tendler - Zalman Puterman 4 N-3 8 -150 4.0/32.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 5 Ö= 9 -400 1.0/35.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 Ö= E -400 1.0/35.0