Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.23

Syd giv
alla i zon
K654
K97
1085
875
9872
642
D74
D102
Ekn3
Ekn83
EK6
E93
D10
D105
kn932
Kkn64

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N55555
S55555
Ö88888
V77888
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Yvonne Tolf - Wiviann Hassel 3NT Ö-2 4 200 36.0/0.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT Ö-1 4 100 29.0/7.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT Ö-1 6 100 29.0/7.0
P-G Mattsson - Mats Larsson Sonja Christensson - Bo Månsson 2NT Ö-1 2 100 29.0/7.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT Ö-1 6 100 29.0/7.0
Sven Persson - Göte Jönsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT Ö-1 4 100 29.0/7.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT Ö-1 2 100 29.0/7.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT Ö= 4 -120 16.0/20.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2NT Ö= 4 -120 16.0/20.0
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2NT Ö= 3 -120 16.0/20.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Maria Tendler - Zalman Puterman 2NT Ö= 2 -120 16.0/20.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bodil Mörnstad - Carin Millar 2NT Ö= 4 -120 16.0/20.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 2NT Ö= 4 -120 16.0/20.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2NT Ö= 2 -120 16.0/20.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Bo Wendt - Helen Roos 2NT Ö+1 D -150 7.0/29.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT Ö+1 6 -150 7.0/29.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT Ö= 4 -600 3.0/33.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö= 6 -600 3.0/33.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Östen Svantesson - Mats Holm 3NT Ö+1 4 -630 0.0/36.0