Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.23

Nord giv
ingen i zon
65432
72
985
D108
Kkn1087
4
Dkn102
kn52
D
EDkn95
K43
9643
E9
K10863
E76
EK7

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -90
 NT
N65766
S65766
Ö78677
V67677
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3D V-3 7 500 35.0/1.0
Östen Svantesson - Mats Holm Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3D Ö-3 E 500 35.0/1.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Maria Tendler - Zalman Puterman 3 Ö-4 E 200 32.0/4.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Sonja Christensson - Bo Månsson 2 Ö-3 E 150 28.0/8.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 Ö-3 E 150 28.0/8.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 Ö-3 E 150 28.0/8.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Björn Karlsson - Ann Bomark 2 Ö-2 K 100 23.0/13.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3D V-1 7 100 23.0/13.0
P-G Mattsson - Mats Larsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT S= 8 90 20.0/16.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 V-1 2 50 16.0/20.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 V-1 2 50 16.0/20.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT Ö-1 E 50 16.0/20.0
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Sven Persson - Göte Jönsson 1NT S-1 2 -50 10.0/26.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 1NT N-1 D -50 10.0/26.0
Yvonne Tolf - Wiviann Hassel Ingrid Wallin - Ann Lange 1NT S-1 8 -50 10.0/26.0
Bo Wendt - Helen Roos Åke Lindström - Britt Lindberg 1NT Ö+1 7 -120 4.0/32.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Karin Andrée - Agneta Dunemark 2NT Ö= 7 -120 4.0/32.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT Ö+1 6 -120 4.0/32.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Kent Hermansson - Lars Becklén 2 V+1 7 -140 0.0/36.0