Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.23

Väst giv
Ö-V i zon
kn42
kn1063
K65
973
K53
E95
D932
1054
D10986
K2
kn
EKDkn6
E7
D874
E10874
82

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N26723
S26623
Ö1176119
V1176119
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Linse - Arne Bojesson Yvonne Tolf - Wiviann Hassel 2NT V-1 3 100 36.0/0.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3 Ö+1 4 -130 34.0/2.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 Ö+2 7 -170 32.0/4.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Bo Wendt - Helen Roos 2 Ö+3 4 -200 28.0/8.0
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 Ö+2 E -200 28.0/8.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Ingrid Wallin - Ann Lange 2 Ö+3 8 -200 28.0/8.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 Ö= 8 -620 18.0/18.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Maria Tendler - Zalman Puterman 4 Ö= 4 -620 18.0/18.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson P-G Mattsson - Mats Larsson 4 Ö= 8 -620 18.0/18.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Björn Karlsson - Ann Bomark 4 Ö= E -620 18.0/18.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö= E -620 18.0/18.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 4 Ö= E -620 18.0/18.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö= E -620 18.0/18.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö+1 7 -650 6.0/30.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 Ö+1 E -650 6.0/30.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö+1 E -650 6.0/30.0
Sven Persson - Göte Jönsson Östen Svantesson - Mats Holm 4 Ö+1 E -650 6.0/30.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö+1 8 -650 6.0/30.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 4 Ö+2 8 -680 0.0/36.0