Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.23

Öst giv
ingen i zon
97
Ekn762
E3
E762
EDkn862
K10
K10876
K1054
D83
92
10983
3
954
Dkn54
KDkn54

Optimalt kontrakt: 5D Ö-1 100
 NT
N116937
S1161037
Ö273105
V273105
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Kent Hermansson - Lars Becklén 5D V-2 E 300 36.0/0.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ingrid Wallin - Ann Lange 5 S-1 E -50 34.0/2.0
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V+1 E -170 32.0/4.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 V+2 E -200 28.0/8.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 V+2 E -200 28.0/8.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 V+2 E -200 28.0/8.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Maria Tendler - Zalman Puterman 4 V= 9 -420 22.0/14.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 V= E -420 22.0/14.0
Sven Persson - Göte Jönsson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4 V= E -420 22.0/14.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 V+1 E -450 12.0/24.0
Bo Wendt - Helen Roos P-G Mattsson - Mats Larsson 4 V+1 E -450 12.0/24.0
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 V+1 E -450 12.0/24.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Yvonne Tolf - Wiviann Hassel 4 V+1 E -450 12.0/24.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Håkan Linse - Arne Bojesson 4 V+1 E -450 12.0/24.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Östen Svantesson - Mats Holm 4 V+1 E -450 12.0/24.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V+1 E -450 12.0/24.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 5D V= E -650 4.0/32.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4D V+1 E -690 1.0/35.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4D V+1 E -690 1.0/35.0