Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.23

Nord giv
alla i zon
kn7
K10973
ED3
ED9
EK83
Ekn2
kn10
Kkn73
D4
D84
98754
1062
109652
65
K62
854

Optimalt kontrakt: 1 N= 80
 NT
N67776
S67776
Ö66565
V76666
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sonja Christensson - Bo Månsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 Ö-2 6 200 34.0/2.0
Sven Persson - Göte Jönsson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 1NT V-2 Kn 200 34.0/2.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Östen Svantesson - Mats Holm 3 Ö-2 6 200 34.0/2.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 N= 9 110 30.0/6.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Karin Andrée - Agneta Dunemark 1 V-1 9 100 26.0/10.0
Bo Wendt - Helen Roos P-G Mattsson - Mats Larsson 1 V-1 7 100 26.0/10.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2NT V-1 7 100 26.0/10.0
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1 V= 7 -80 22.0/14.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT V= 3 -90 18.0/18.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT V= 9 -90 18.0/18.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Yvonne Tolf - Wiviann Hassel 1NT V= 10 -90 18.0/18.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 N-1 5 -100 13.0/23.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT N-1 9 -100 13.0/23.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Kent Hermansson - Lars Becklén 1NT V+1 3 -120 8.0/28.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Maria Tendler - Zalman Puterman 1NT V+1 Kn -120 8.0/28.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT V= 3 -120 8.0/28.0
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N-2 9 -200 3.0/33.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Håkan Linse - Arne Bojesson 2 N-2 7 -200 3.0/33.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ingrid Wallin - Ann Lange 2NT N-3 9 -300 0.0/36.0