Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.23

Öst giv
alla i zon
98
kn106
Dkn97
E1092
1032
842
E8654
D4
Ekn65
EK95

Kkn853
KD74
D73
K1032
76

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N57446
S47446
Ö86997
V86887
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Andrée - Agneta Dunemark Björn Karlsson - Ann Bomark 3NT V-3 Kn 300 36.0/0.0
Sven Persson - Göte Jönsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT V-2 9 200 33.0/3.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT V-2 D 200 33.0/3.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Ingrid Wallin - Ann Lange 2 Ö-1 K 100 30.0/6.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Maria Tendler - Zalman Puterman 2 Ö= K -90 28.0/8.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 Ö= D -110 20.0/16.0
Kent Hermansson - Lars Becklén P-G Mattsson - Mats Larsson 1 Ö+2 K -110 20.0/16.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Sonja Christensson - Bo Månsson 2 Ö+1 K -110 20.0/16.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö= 4 -110 20.0/16.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 1 Ö+2 K -110 20.0/16.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 Ö+1 K -110 20.0/16.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö= K -110 20.0/16.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 1 Ö+2 K -140 6.0/30.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 Ö+1 K -140 6.0/30.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1 Ö+2 7 -140 6.0/30.0
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Bo Wendt - Helen Roos 1 Ö+2 3 -140 6.0/30.0
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Östen Svantesson - Mats Holm 1 Ö+2 7 -140 6.0/30.0
Yvonne Tolf - Wiviann Hassel Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 Ö+1 K -140 6.0/30.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 1 Ö+2 K -140 6.0/30.0