Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.23

Nord giv
ingen i zon
96
982
108763
K42
Kkn2
EKkn104
ED92
D
D87543
D3
Kkn4
108
E10
765
5
Ekn97653

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N83224
S83224
Ö51011105
V51011105
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Björn Karlsson - Ann Bomark 3 V+1 6 -170 36.0/0.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 V+2 2 -200 33.0/3.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 V+2 K -200 33.0/3.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö+1 E -450 17.0/19.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 Ö+1 5 -450 17.0/19.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Åke Lindström - Britt Lindberg 4 Ö+1 5 -450 17.0/19.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Sonja Christensson - Bo Månsson 4 Ö+1 5 -450 17.0/19.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bo Wendt - Helen Roos 4 Ö+1 5 -450 17.0/19.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö+1 5 -450 17.0/19.0
P-G Mattsson - Mats Larsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 Ö+1 5 -450 17.0/19.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 Ö+1 5 -450 17.0/19.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Östen Svantesson - Mats Holm 4 Ö+1 E -450 17.0/19.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö+1 5 -450 17.0/19.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 5 V= 2 -450 17.0/19.0
Sven Persson - Göte Jönsson Håkan Linse - Arne Bojesson 5 Ö= E -450 17.0/19.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4 Ö+1 5 -450 17.0/19.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 4 Ö+1 E -450 17.0/19.0
Maria Tendler - Zalman Puterman Claudia Sjöberg - Mats Andersson 4 V+2 2 -480 2.0/34.0
Yvonne Tolf - Wiviann Hassel Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5D V= K -650 0.0/36.0