Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 9

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Nord giv
Ö-V i zon
875
E8
Dkn854
E72
10642
D72
K9
K1085
EKkn93
63
E73
D93
D
Kkn10954
1062
kn64

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Olofsson - Anita Koch Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist 4 S= 4 420 62/0
Torgeir Fjelde - Monika Olsson Åsel Floderus - Ulf Fagerström 4 Ö-1 10 100 58/4
Christina Martin - Bernt Lundberg Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 4 Ö-1 10 100 58/4
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 4 Ö-1 10 100 58/4
Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson Gunvor Sjöström - Arne Keller 3 N-2 E -100 54/8
Annika Sjöberg Hök - Anders Hök Mary-Ann Engström - Jan Engström 2 Ö+1 10 -140 47/15
Nils Wikstad - Johan Lundström Sylvia Herrlin - Harald Sandberg 2 Ö+1 10 -140 47/15
Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind Mikael Brenning - Jan Carlson 2 Ö+1 10 -140 47/15
Dan Johansson - Bitte Eskilson Jan Nelson - Christina Winblad 2 Ö+1 2 -140 47/15
Sven Svensson - Bengt Björkstén Ingvar Ericsson - Monica Eriksson 3 Ö= 10 -140 47/15
Margareta Thyr - Ulla Holmudd Britt Andrén - Agneta Fergenius 3 Ö= 9 -140 47/15
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Karin Ekhammar - Åke Kling 2 Ö+2 Kn -170 29/33
Jan Asplund - Håkan Kjellberg Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 2 Ö+2 D -170 29/33
Ulla Norén - Staffan Norén Bertel Nathhorst - Johan De Geer 3 Ö+1 Kn -170 29/33
Camilla Lindén - Gerd Svanström Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum 2 Ö+2 2 -170 29/33
Ylva Hag - Brita Carlefred Martina Thornton - Tom Slettengren 2 Ö+2 Kn -170 29/33
Eva Hök - Marika Roger Cecilia Isoz - Gudrun Noreby 2 Ö+2 10 -170 29/33
Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer 3 Ö+1 10 -170 29/33
Laijla Molén - Ulla Bohlin Göran Folke - Per Molin 3 Ö+1 9 -170 29/33
Yvonne Flink - Johan Flink Bo Brismar - Inge Johannesson 3 Ö+1 K -170 29/33
Tossa Klevefors - Jannike Jevring Cecilia Ramel - Berit Hellström 3 Ö+1 2 -170 29/33
Helena Nyman - Ewa Stenberg Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström 2 Ö+2 9 -170 29/33
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Gerhard Berggren - Astrid Åsebo 2 Ö+2 4 -170 29/33
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad 2 Ö+3 10 -200 15/47
Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg Marianne Karta - Jan Morén 4 S-4 10 -200 15/47
Kerstin Klintberg - Lena Melin Gun Andersson - Christina Persson 4 Ö= 10 -620 6/56
Per Christoffersson - Caisa Wiezell Per Stahre - Iréne Agerkvist 4 Ö= Kn -620 6/56
Leif Anderberg - Birgitta Elding Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 4 Ö= 4 -620 6/56
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Marianne Larsson - Marianne Näslund 4 V= 5 -620 6/56
Olle Magnuson - Milly Holmgren Luise Riepe - Anna-Karin Garpö 4 Ö= Kn -620 6/56
Birgitta Skarke - Christina Kjellberg Berit Helge - Brita Matérn 4 Ö= Kn -620 6/56
Gerhard Gammer - Magnus Hempel Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 4 Ö= 10 -620 6/56