Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 8

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Väst giv
ingen i zon
kn6
ED982
10874
kn6
E2
63
E92
KD8753
D108754
Kkn105
K
E2
K93
74
Dkn653
1094

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Torgeir Fjelde - Monika Olsson Åsel Floderus - Ulf Fagerström 5 V-1 E 50 59/3
Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson Gunvor Sjöström - Arne Keller 5 V-1 E 50 59/3
Camilla Lindén - Gerd Svanström Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum 4 Ö-1 7 50 59/3
Dan Johansson - Bitte Eskilson Jan Nelson - Christina Winblad 4 Ö-1 D 50 59/3
Jan Asplund - Håkan Kjellberg Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 3 V= 10 -110 54/8
Gunilla Olofsson - Anita Koch Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist 2 Ö+1 7 -140 52/10
Olle Magnuson - Milly Holmgren Luise Riepe - Anna-Karin Garpö 3 Ö+1 D -170 48/14
Annika Sjöberg Hök - Anders Hök Mary-Ann Engström - Jan Engström 2 Ö+2 7 -170 48/14
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 3 Ö+1 D -170 48/14
Eva Hök - Marika Roger Cecilia Isoz - Gudrun Noreby 2 Ö+3 D -200 44/18
Per Christoffersson - Caisa Wiezell Per Stahre - Iréne Agerkvist 3NT V= 2 -400 42/20
Kerstin Klintberg - Lena Melin Gun Andersson - Christina Persson 4 Ö= D -420 35/27
Leif Anderberg - Birgitta Elding Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 4 Ö= 3 -420 35/27
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Marianne Larsson - Marianne Näslund 4 Ö= 7 -420 35/27
Ylva Hag - Brita Carlefred Martina Thornton - Tom Slettengren 4 Ö= D -420 35/27
Yvonne Flink - Johan Flink Bo Brismar - Inge Johannesson 4 Ö= D -420 35/27
Tossa Klevefors - Jannike Jevring Cecilia Ramel - Berit Hellström 4 Ö= 4 -420 35/27
Ulla Norén - Staffan Norén Bertel Nathhorst - Johan De Geer 3NT Ö+1 3 -430 23/39
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad 3NT V+1 2 -430 23/39
Birgitta Skarke - Christina Kjellberg Berit Helge - Brita Matérn 3NT V+1 7 -430 23/39
Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind Mikael Brenning - Jan Carlson 3NT V+1 2 -430 23/39
Gerhard Gammer - Magnus Hempel Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 3NT V+1 7 -430 23/39
Margareta Thyr - Ulla Holmudd Britt Andrén - Agneta Fergenius 3NT V+1 7 -430 23/39
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Karin Ekhammar - Åke Kling 4 Ö+1 7 -450 15/47
Christina Martin - Bernt Lundberg Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 4 Ö+1 7 -450 15/47
Nils Wikstad - Johan Lundström Sylvia Herrlin - Harald Sandberg 3NT V+2 2 -460 11/51
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Gerhard Berggren - Astrid Åsebo 3NT Ö+2 3 -460 11/51
Sven Svensson - Bengt Björkstén Ingvar Ericsson - Monica Eriksson 4 Ö+2 D -480 8/54
Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg Marianne Karta - Jan Morén 3NT V+3 2 -490 3/59
Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer 3NT V+3 4 -490 3/59
Laijla Molén - Ulla Bohlin Göran Folke - Per Molin 3NT V+3 7 -490 3/59
Helena Nyman - Ewa Stenberg Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström 3NT V+3 2 -490 3/59