Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 5

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Nord giv
N-S i zon
K975
1093
E94
kn63
Ekn32
875
kn8
K985
1084
Ekn64
KD5
E104
D6
KD2
107632
D72

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annika Sjöberg Hök - Anders Hök Eva Hök - Marika Roger 3NT V-3 7 150 61/1
Gerhard Gammer - Magnus Hempel Gerhard Berggren - Astrid Åsebo 2NT Ö-3 2 150 61/1
Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson Christina Martin - Bernt Lundberg 4 V-2 E 100 53/9
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Gunvor Sjöström - Arne Keller 3NT Ö-2 E 100 53/9
Camilla Lindén - Gerd Svanström Marianne Larsson - Marianne Näslund 3 Ö-2 D 100 53/9
Cecilia Isoz - Gudrun Noreby Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer 3NT V-2 7 100 53/9
Berit Helge - Brita Matérn Nils Wikstad - Johan Lundström 4 V-2 10 100 53/9
Bo Brismar - Inge Johannesson Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 3NT Ö-2 2 100 53/9
Gun Andersson - Christina Persson Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 2 Ö-1 6 50 39/23
Leif Anderberg - Birgitta Elding Åsel Floderus - Ulf Fagerström 1NT V-1 7 50 39/23
Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum 1NT Ö-1 2 50 39/23
Martina Thornton - Tom Slettengren Olle Magnuson - Milly Holmgren 3NT Ö-1 3 50 39/23
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 3 Ö-1 2 50 39/23
Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg Gunilla Olofsson - Anita Koch 1NT V-1 7 50 39/23
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Göran Folke - Per Molin 1NT Ö-1 2 50 39/23
Mikael Brenning - Jan Carlson Tossa Klevefors - Jannike Jevring 1NT Ö-1 2 50 39/23
Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind Yvonne Flink - Johan Flink 1 Ö= 6 -80 30/32
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Per Christoffersson - Caisa Wiezell 1NT Ö= 2 -90 19/43
Bertel Nathhorst - Johan De Geer Jan Asplund - Håkan Kjellberg 1NT Ö= 2 -90 19/43
Torgeir Fjelde - Monika Olsson Kerstin Klintberg - Lena Melin 1NT Ö= 6 -90 19/43
Luise Riepe - Anna-Karin Garpö Ylva Hag - Brita Carlefred 1NT Ö= 6 -90 19/43
Sylvia Herrlin - Harald Sandberg Birgitta Skarke - Christina Kjellberg 1NT Ö= 2 -90 19/43
Laijla Molén - Ulla Bohlin Jan Nelson - Christina Winblad 1NT Ö= 6 -90 19/43
Cecilia Ramel - Berit Hellström Dan Johansson - Bitte Eskilson 1NT Ö= 2 -90 19/43
Ingvar Ericsson - Monica Eriksson Britt Andrén - Agneta Fergenius 1NT Ö= 2 -90 19/43
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Helena Nyman - Ewa Stenberg 1NT Ö= 2 -90 19/43
Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 1NT Ö= 6 -90 19/43
Per Stahre - Iréne Agerkvist Karin Ekhammar - Åke Kling 1NT Ö+1 2 -120 5/57
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Ulla Norén - Staffan Norén 1NT Ö+1 K -120 5/57
Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist Marianne Karta - Jan Morén 1NT V+1 10 -120 5/57
Margareta Thyr - Ulla Holmudd Sven Svensson - Bengt Björkstén 1NT Ö+1 2 -120 5/57
Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg Mary-Ann Engström - Jan Engström 1NT V+2 5 -150 0/62