Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 4

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Väst giv
alla i zon
8432
Kkn1043
E76
4
kn1075
D865
32
D97
EK9
E7
Kkn95
EK105
D6
92
D1084
kn8632

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind Yvonne Flink - Johan Flink 5 Ö-4 6 400 62/0
Torgeir Fjelde - Monika Olsson Kerstin Klintberg - Lena Melin 3NT Ö-2 9 200 58/4
Camilla Lindén - Gerd Svanström Marianne Larsson - Marianne Näslund 3NT Ö-2 2 200 58/4
Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg Gunilla Olofsson - Anita Koch 3NT Ö-2 8 200 58/4
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Per Christoffersson - Caisa Wiezell 3NT Ö-1 2 100 47/15
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Ulla Norén - Staffan Norén 3NT Ö-1 2 100 47/15
Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson Christina Martin - Bernt Lundberg 3NT Ö-1 2 100 47/15
Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum 3NT Ö-1 2 100 47/15
Sylvia Herrlin - Harald Sandberg Birgitta Skarke - Christina Kjellberg 3NT Ö-1 2 100 47/15
Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg Mary-Ann Engström - Jan Engström 3NT Ö-1 2 100 47/15
Cecilia Ramel - Berit Hellström Dan Johansson - Bitte Eskilson 3NT Ö-1 2 100 47/15
Mikael Brenning - Jan Carlson Tossa Klevefors - Jannike Jevring 3NT Ö-1 2 100 47/15
Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist Marianne Karta - Jan Morén 3 Ö= 9 -110 38/24
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Gunvor Sjöström - Arne Keller 2NT V= 3 -120 36/26
Per Stahre - Iréne Agerkvist Karin Ekhammar - Åke Kling 3NT Ö= 3 -600 22/40
Gun Andersson - Christina Persson Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 3NT Ö= 8 -600 22/40
Bertel Nathhorst - Johan De Geer Jan Asplund - Håkan Kjellberg 3NT Ö= 6 -600 22/40
Leif Anderberg - Birgitta Elding Åsel Floderus - Ulf Fagerström 3NT Ö= 2 -600 22/40
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 3NT Ö= 2 -600 22/40
Luise Riepe - Anna-Karin Garpö Ylva Hag - Brita Carlefred 3NT Ö= 6 -600 22/40
Annika Sjöberg Hök - Anders Hök Eva Hök - Marika Roger 3NT Ö= 2 -600 22/40
Berit Helge - Brita Matérn Nils Wikstad - Johan Lundström 3NT Ö= 4 -600 22/40
Bo Brismar - Inge Johannesson Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 3NT Ö= 2 -600 22/40
Laijla Molén - Ulla Bohlin Jan Nelson - Christina Winblad 3NT Ö= 2 -600 22/40
Gerhard Gammer - Magnus Hempel Gerhard Berggren - Astrid Åsebo 3NT Ö= 2 -600 22/40
Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 3NT Ö= 8 -600 22/40
Margareta Thyr - Ulla Holmudd Sven Svensson - Bengt Björkstén 3NT Ö= 2 -600 22/40
Martina Thornton - Tom Slettengren Olle Magnuson - Milly Holmgren 3NT Ö+1 3 -630 4/58
Cecilia Isoz - Gudrun Noreby Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer 3NT Ö+1 2 -630 4/58
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Göran Folke - Per Molin 3NT Ö+1 2 -630 4/58
Ingvar Ericsson - Monica Eriksson Britt Andrén - Agneta Fergenius 3NT Ö+1 2 -630 4/58
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Helena Nyman - Ewa Stenberg 3NT Ö+1 2 -630 4/58