Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 21

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Nord giv
N-S i zon
Ekn853
E753
E103
2
642
K962
854
E64
KD109
D8
D7
KD875
7
kn104
Kkn962
kn1093

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Asplund - Håkan Kjellberg Åsel Floderus - Ulf Fagerström 2 N+1 K 140 54/8
Ulla Norén - Staffan Norén Gun Andersson - Christina Persson 3 N= K 140 54/8
Christina Martin - Bernt Lundberg Gunvor Sjöström - Arne Keller 2 N+1 K 140 54/8
Gunilla Olofsson - Anita Koch Marianne Karta - Jan Morén 2 N+1 K 140 54/8
Berit Helge - Brita Matérn Annika Sjöberg Hök - Anders Hök 2 N+1 D 140 54/8
Nils Wikstad - Johan Lundström Cecilia Isoz - Gudrun Noreby 2 N+1 K 140 54/8
Göran Folke - Per Molin Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind 2 N+1 K 140 54/8
Sven Svensson - Bengt Björkstén Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström 2 N+1 D 140 54/8
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Britt Andrén - Agneta Fergenius 2 N+1 K 140 54/8
Lena Hammarberg - Cary Hammarberg Kerstin Klintberg - Lena Melin 2 N= D 110 38/24
Per Stahre - Iréne Agerkvist Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 2 N= K 110 38/24
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson 2 N= K 110 38/24
Olle Magnuson - Milly Holmgren Marianne Larsson - Marianne Näslund 2 N= K 110 38/24
Ylva Hag - Brita Carlefred Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad 3 S= E 110 38/24
Mikael Brenning - Jan Carlson Dan Johansson - Bitte Eskilson 2 N= K 110 38/24
Ingvar Ericsson - Monica Eriksson Margareta Thyr - Ulla Holmudd 2 N= K 110 38/24
Per Christoffersson - Caisa Wiezell Karin Ekhammar - Åke Kling 3 Ö-2 7 100 26/36
Martina Thornton - Tom Slettengren Camilla Lindén - Gerd Svanström 2NT Ö-2 6 100 26/36
Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer Eva Hök - Marika Roger 3 Ö-2 7 100 26/36
Bo Brismar - Inge Johannesson Jan Nelson - Christina Winblad 3 Ö-2 7 100 26/36
Gerhard Berggren - Astrid Åsebo Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 4 Ö-2 7 100 26/36
Bertel Nathhorst - Johan De Geer Leif Anderberg - Birgitta Elding 1NT S= 2 90 20/42
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Torgeir Fjelde - Monika Olsson 2 Ö-1 7 50 14/48
Sylvia Herrlin - Harald Sandberg Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg 2 Ö-1 7 50 14/48
Birgitta Skarke - Christina Kjellberg Mary-Ann Engström - Jan Engström 2 Ö-1 7 50 14/48
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Cecilia Ramel - Berit Hellström 2 Ö-1 7 50 14/48
Helena Nyman - Ewa Stenberg Gerhard Gammer - Magnus Hempel 2 Ö-1 7 50 14/48
Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 2 N-1 D -100 6/56
Laijla Molén - Ulla Bohlin Tossa Klevefors - Jannike Jevring 4 N-1 5 -100 6/56
Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom Yvonne Flink - Johan Flink 4 N-1 7 -100 6/56
Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg 2 Ö+1 7 -110 2/60
Luise Riepe - Anna-Karin Garpö Karin Schiöld - Elisabeth Stern 2 N-2 K -200 0/62