Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 20

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Väst giv
alla i zon
EDkn7
K73
D95
875
32
ED1054
83
Kkn92
K864
96
Kkn42
643
1095
kn82
E1076
ED10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christina Martin - Bernt Lundberg Gunvor Sjöström - Arne Keller 3NT N= 6 600 61/1
Martina Thornton - Tom Slettengren Camilla Lindén - Gerd Svanström 3NT N= 2 600 61/1
Laijla Molén - Ulla Bohlin Tossa Klevefors - Jannike Jevring 2NT Ö-4 7 400 58/4
Bertel Nathhorst - Johan De Geer Leif Anderberg - Birgitta Elding 3 V-2 E 200 55/7
Ylva Hag - Brita Carlefred Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad 3NT Ö-2 E 200 55/7
Mikael Brenning - Jan Carlson Dan Johansson - Bitte Eskilson 1NT S+3 9 180 52/10
Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 2NT N= 4 120 50/12
Gerhard Berggren - Astrid Åsebo Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 1 N+1 9 110 47/15
Ingvar Ericsson - Monica Eriksson Margareta Thyr - Ulla Holmudd 2 S+1 4 110 47/15
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Torgeir Fjelde - Monika Olsson 2 V-1 5 100 44/18
Ulla Norén - Staffan Norén Gun Andersson - Christina Persson 1NT S= 4 90 40/22
Olle Magnuson - Milly Holmgren Marianne Larsson - Marianne Näslund 1NT S= 4 90 40/22
Helena Nyman - Ewa Stenberg Gerhard Gammer - Magnus Hempel 1NT S= 10 90 40/22
Sylvia Herrlin - Harald Sandberg Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg 1 N= 6 80 36/26
Nils Wikstad - Johan Lundström Cecilia Isoz - Gudrun Noreby Pass   33/29
Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom Yvonne Flink - Johan Flink Pass   33/29
Luise Riepe - Anna-Karin Garpö Karin Schiöld - Elisabeth Stern 2 N-1 4 -100 28/34
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Cecilia Ramel - Berit Hellström 3NT S-1 10 -100 28/34
Göran Folke - Per Molin Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind 3NT N-1 4 -100 28/34
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson 2 V= D -110 24/38
Per Stahre - Iréne Agerkvist Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 3NT N-2 3 -200 17/45
Per Christoffersson - Caisa Wiezell Karin Ekhammar - Åke Kling 3 N-2 9 -200 17/45
Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer Eva Hök - Marika Roger 3 N-2 9 -200 17/45
Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg 4 N-2 4 -200 17/45
Bo Brismar - Inge Johannesson Jan Nelson - Christina Winblad 3 N-2 6 -200 17/45
Sven Svensson - Bengt Björkstén Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström 2NT N-2 9 -200 17/45
Jan Asplund - Håkan Kjellberg Åsel Floderus - Ulf Fagerström 2NT N-3 4 -300 7/55
Gunilla Olofsson - Anita Koch Marianne Karta - Jan Morén 2 S-3 3 -300 7/55
Birgitta Skarke - Christina Kjellberg Mary-Ann Engström - Jan Engström 3NT N-3 6 -300 7/55
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Britt Andrén - Agneta Fergenius 3NT N-3 9 -300 7/55
Berit Helge - Brita Matérn Annika Sjöberg Hök - Anders Hök 3NT N-4 9 -400 2/60
Lena Hammarberg - Cary Hammarberg Kerstin Klintberg - Lena Melin 3NT N-5 9 -500 0/62