Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 19

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Syd giv
Ö-V i zon
Ekn62
E106
109874
kn
9
D9873
6
1096542
53
Kkn52
EDkn5
E73
KD10874
4
K32
KD8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Martina Thornton - Tom Slettengren Camilla Lindén - Gerd Svanström 3D S= 6 530 62/0
Christina Martin - Bernt Lundberg Gunvor Sjöström - Arne Keller 4 S+1 3 450 60/2
Olle Magnuson - Milly Holmgren Marianne Larsson - Marianne Näslund 4 S= 6 420 54/8
Berit Helge - Brita Matérn Annika Sjöberg Hök - Anders Hök 4 S= 6 420 54/8
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Cecilia Ramel - Berit Hellström 4 S= 6 420 54/8
Göran Folke - Per Molin Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind 4 S= 6 420 54/8
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Britt Andrén - Agneta Fergenius 4 S= 6 420 54/8
Birgitta Skarke - Christina Kjellberg Mary-Ann Engström - Jan Engström 2 S+1 6 140 48/14
Lena Hammarberg - Cary Hammarberg Kerstin Klintberg - Lena Melin 4 S-1 6 -50 25/37
Per Stahre - Iréne Agerkvist Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 4 S-1 6 -50 25/37
Per Christoffersson - Caisa Wiezell Karin Ekhammar - Åke Kling 4 S-1 6 -50 25/37
Bertel Nathhorst - Johan De Geer Leif Anderberg - Birgitta Elding 4 S-1 6 -50 25/37
Jan Asplund - Håkan Kjellberg Åsel Floderus - Ulf Fagerström 4 S-1 6 -50 25/37
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Torgeir Fjelde - Monika Olsson 4 S-1 6 -50 25/37
Ulla Norén - Staffan Norén Gun Andersson - Christina Persson 4 S-1 6 -50 25/37
Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 4 S-1 6 -50 25/37
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson 4 S-1 6 -50 25/37
Luise Riepe - Anna-Karin Garpö Karin Schiöld - Elisabeth Stern 4 S-1 10 -50 25/37
Ylva Hag - Brita Carlefred Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad 4 S-1 6 -50 25/37
Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer Eva Hök - Marika Roger 4 S-1 6 -50 25/37
Gunilla Olofsson - Anita Koch Marianne Karta - Jan Morén 4 S-1 6 -50 25/37
Sylvia Herrlin - Harald Sandberg Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg 4 S-1 6 -50 25/37
Nils Wikstad - Johan Lundström Cecilia Isoz - Gudrun Noreby 4 S-1 6 -50 25/37
Bo Brismar - Inge Johannesson Jan Nelson - Christina Winblad 4 S-1 6 -50 25/37
Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom Yvonne Flink - Johan Flink 4 S-1 10 -50 25/37
Mikael Brenning - Jan Carlson Dan Johansson - Bitte Eskilson 4 S-1 6 -50 25/37
Helena Nyman - Ewa Stenberg Gerhard Gammer - Magnus Hempel 4 S-1 6 -50 25/37
Gerhard Berggren - Astrid Åsebo Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 4 S-1 6 -50 25/37
Ingvar Ericsson - Monica Eriksson Margareta Thyr - Ulla Holmudd 4 S-1 6 -50 25/37
Sven Svensson - Bengt Björkstén Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström 4 S-1 6 -50 25/37
Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg 5 S-2 6 -100 1/61
Laijla Molén - Ulla Bohlin Tossa Klevefors - Jannike Jevring 5 S-2 6 -100 1/61